Przed nami Dni Mławy 2021 | Mława

Wielkość czcionki

Tłumacz Zamigam

Mława

Twoje miejsce.
Twój czas.

Przed nami Dni Mławy 2021

Magdalena Grzywacz / 30 czerwca 2021

Parada motocyklowa, ekspozycja pojazdów strażackich z historią, samochody tuningowane, Food Trucki, wystawy, koncert, Holi Festiwal, Mławianin Roku i oczywiście Jarmark Wojciechowy. Tegoroczne święto miasta  pełne atrakcji dla każdego.

Dni Mławy rozpoczną się 10 lipca o godzinie 9:00 Jarmarkiem Wojciechowym. Na ulicach Chrobrego i 3 Maja ustawionych będzie ponad 60 kramów z wyrobami rzemieślniczymi, zdrową żywnością, starociami.

Od godziny 10:00 na ul. Żeromskiego zostanie otwarta ekspozycja współczesnych i zabytkowych pojazdów strażackich.  Do oglądania będą m.in. pojazdy konne, chevrolet z 1922 roku (przyjedzie do nas z Muzeum Warszawskiej Straży Pożarnej), żuk, jelcz, star i wiele innych samochodów (o wystawie można przeczytać więcej w TYM artykule).  

W północnej pierzei Starego rynku będzie można obejrzeć około 70 aut tuningowanych, które przyjadą do nas z całej Polski, a zachodniej części Starego Rynku – około 60 motocykli zabytkowych. O godzinie 16:00 właśnie te pojazdy przejadą ulicami Mławy w wielkiej paradzie motocyklowej.

O godzinie 10:00 zapraszamy na wernisaż wystawy plenerowej „Superbohaterowie”. Utrzymaną w tematyce pożarniczej ekspozycję przygotowuje Muzeum Ziemi Zawkrzeńskiej. Wystawa stanie w głównej alei parku, w pobliżu Pałacu Ślubów.

Godzinę później – o 11:00 – nastąpi odsłonięcie tablicy przy stylizowanym hydrancie, ustawionym przy ul. Żeromskiego, w pobliżu jednej z pierwszych siedzib OSP w Mławie.

Dokładnie o 12:00 w sali kina Kosmos nastąpi wręczenie statuetki Świętego Wojciecha i przekazanie tytułu Mławianina Roku 2020 Kazimierzowi Lewandowskiemu. Przyznany przez kapitułę Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Mławskiej tytuł jest wyrazem uznania dla wieloletniej działalności pana Kazimierza, członka Harcerskiego Kręgu Seniorów.

Także w sobotę, od 15:00 do 19:00 zapraszamy na Holi Festival w parku miejskim przy estradzie im Tekli Bądarzewskiej. Natomiast na placu przed pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego od piątku do niedzieli festiwal smaków wprost z Food Trucków.

Z kolei w niedzielę 11 lipca o godzinie 16:00 otworzymy wystawę „Przybyli, byli, są” o wyjątkowych mieszkańcach naszego miasta, z których wielu stało się patronami naszych ulic. Wystawę przygotowuje Grupa Miasto Zabytkowe, której grupa modowa Camelele już dzień wcześniej rozpocznie promocję wystawy, spacerując po Jarmarku Wojciechowym w strojach z XX-lecia.

Niedzielne popołudnie warto spędzić w parku. O godzinie 18:00 na estradzie im. Tekli Bądarzewskiej rozpocznie się koncert zespołu Babsztyl.

Ze względu na wciąż obowiązujące obostrzenia i brak pozwolenia na organizację imprez masowych, w tym roku jesteśmy zmuszeni zrezygnować z organizacji Summer City Festival Mława, ale cieszymy się, że wracamy w przestrzeń miasta w działaniami skierowanymi do różnych mieszkańców.

Magdalena Grzywacz/RP UMM