Wielkość czcionki

Tłumacz Migam.org

Mława

Twoje miejsce.
Twój czas.

Wakacje w Mławie będą pełne atrakcji

Urszula Adamczyk / 29 czerwca 2022

Warsztaty teatralne, nauka pływania, spotkania ze sztuką – w te wakacje każde dziecko z Mławy znajdzie coś dla siebie. Nasze jednostki zaplanowały na najbliższe dwa miesiące wiele bezpłatnych zajęć i spotkań dla najmłodszych.

 

Muzeum Ziemi Zawkrzeńskiej zaprasza dzieci od wtorku do soboty na dwugodzinne zajęcia. Ich tematyka codziennie będzie inna. To szansa na spotkania z historią, archeologią, sztuką i przyrodą. Warsztaty czerpania papieru, nauka kaligrafii, poszukiwanie skarbów, spacery po mieście – to propozycje dla wszystkich, którzy nie lubią się nudzić.

Wakacyjne spotkania w drugiej połowie lipca organizuje MDK. W tym roku ich tematem będzie Afryka. Dzieci poznają tradycje, dziką naturę i niezwykle zróżnicowaną kulturę tej części świata. Będą robić biżuterię, tańczyć, muzykować, a przede wszystkim świetnie się bawić. W programie: zajęcia plastyczne, taneczne, muzyczne, animacyjne oraz spotkania profilaktyczne z ekspertem. Warsztaty będą odbywać się w dwóch grupach: grupa I: 18, 20, 22 lipca; grupa II: 25, 27, 29 lipca (poniedziałki, środy i piątki w godz. 11.00-14.00).

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji zaplanował z kolei mnóstwo sportowych atrakcji. Zajęcia ogólnorozwojowe dla różnych grup wiekowych, nauka tańca, nauka pływania – oferta placówki na najbliższe dwa miesiące jest niezwykle różnorodna i bogata.  

Miejska Biblioteka Publiczna organizuje konkurs fotograficzny dla fanów książek i ładnych okładek. A zarówno w lipcu jak i w sierpniu zaprasza na cykl zabaw – oczywiście związanych z książkami. Końcówka lipca to z kolei warsztaty teatralne – ich tematyka związana będzie z patronem placówki, Bolesławem Prusem.

Miejsko Ośrodek Pomocy Społecznej zaprasza do udziału w projekcie pod  hasłem „Wakacje z Maxem”. W każdy czwartek lipca, na terenie mławskich szkół podstawowych odbywać się będą zajęcia o charakterze kulturalnym , sportowym, rozrywkowym oraz profilaktycznym. W realizację projektu włączają się Miejska Biblioteka Publiczna, Komenda Powiatowa Policji czy Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej.

Przypominamy, że 9 i 10 lipca to Dni Mławy, podczas których również nie zabraknie atrakcji dla najmłodszych.

Dokładny harmonogram wszystkich zajęć zamieszczamy w załącznikach poniżej. Zachęcamy do zapisów w poszczególnych jednostkach.

Muzeum Ziemi Zawkrzeńskiej: 23 654 33 48

Miejski Dom Kultury: 23 654 35 85

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji: 23 655 15 71

Miejska Biblioteka Publiczna: 23 654 36 63

 

UA/KSM
fot. MZZ