Wielkość czcionki

Tłumacz Migam.org

Mława

Twoje miejsce.
Twój czas.

Wakacje w Mławie będą pełne atrakcji

Urszula Adamczyk / 20 czerwca 2022

Warsztaty teatralne, nauka pływania, spotkania ze sztuką  – w te wakacje każde dziecko z Mławy znajdzie coś dla siebie. Nasze jednostki zaplanowały na najbliższe dwa miesiące wiele bezpłatnych zajęć i spotkań dla najmłodszych.

Muzeum Ziemi Zawkrzeńskiej zaprasza dzieci od wtorku do soboty na dwugodzinne zajęcia. Ich tematyka codziennie będzie inna. To szansa na spotkania z historią, archeologią, sztuką i przyrodą. Warsztaty czerpania papieru, nauka kaligrafii, poszukiwanie skarbów, spacery po mieście – to propozycje dla wszystkich, którzy nie lubią się nudzić.

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji zaplanował z kolei atrakcje na pływalni. W każdy poniedziałek i czwartek odbywać się będzie nauka pływania dla uczniów klas I-III oraz zabawy w wodzie dla starszaków. Dzieci będą też mogły spróbować swoich sił podczas turniejów tenisa, piłki nożnej czy koszykówki.

Miejska Biblioteka Publiczna organizuje konkurs fotograficzny dla fanów książek i ładnych okładek. A zarówno w lipcu jak i w sierpniu zaprasza na cykl zabaw – oczywiście związanych z książkami. Końcówka lipca to z kolei warsztaty teatralne – ich tematyka związana będzie z patronem placówki, Bolesławem Prusem.

Miejsko Ośrodek Pomocy Społecznej organizuje, tradycyjnie już, projekt pod  hasłem „Wakacje z Maxem”. W każdy czwartek lipca, na terenie mławskich szkół podstawowych odbywać się będą zajęcia o charakterze kulturalnym , sportowym, rozrywkowym oraz profilaktycznym. W realizację projektu włączają się Miejska Biblioteka Publiczna, Komenda Powiatowa Policji czy Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej.

Przypominamy, że w pierwszy weekend wakacji, już w najbliższą niedzielę, odbędzie się VI Mławskie Święto Rowerów, na które również zapraszamy wszystkie dzieci wraz z rodzinami.

A 9 i 10 lipca to Dni Mławy, podczas których nie zabraknie atrakcji dla najmłodszych.

Dokładny harmonogram wszystkich zajęć zamieszczamy w załączniku poniżej. Zachęcamy do zapisów w poszczególnych jednostkach.

UA/KSM
fot. MZZ