Trenujemy, startujemy, kibicujemy i… pomagamy! | Mława

Wielkość czcionki

Tłumacz Zamigam

Mława

Twoje miejsce.
Twój czas.

Trenujemy, startujemy, kibicujemy i… pomagamy!

Krzysztof Napierski / 02 października 2023

W najbliższych dniach czeka nas w Mławie sporo wydarzeń sportowych: mistrzostwa w pływaniu, zawody w bieganiu oraz cotygodniowy trening biegowy. Mamy też okazję wziąć udział w ważnych konsultacjach społecznych oraz pomóc ofiarom wojen i terroryzmu na świecie.

W sobotę 7 października na mławskim basenie odbędą się IV Otwarte Mistrzostwa Północnego Mazowsza w Pływaniu organizowane przez Klub Sportowy Malin Mława. Ich gościem specjalnym będzie Jan Kałusowski – pierwszy Polak, który popłynął poniżej 1 minuty na 100 m stylem klasycznym na pływalni olimpijskiej. Szczegółowe informacje o zawodach są dostępne TUTAJ.

Cały czas do wspólnego rekreacyjnego biegania (nie na wyścigi) w ramach spotkań z cyklu „Biegaj w Mławie” zachęca Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Mławie. Treningi są organizowane w soboty o 9:00 na powietrzu lub w obiektach zamkniętych – o miejscu najbliższego spotkania organizatorzy informują TUTAJ. Zajęcia są prowadzone pod okiem wykwalifikowanych trenerów.

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Mławie i Urząd Miasta Mława zapraszają po raz kolejny na Mławskie Święto Biegania. Do wyboru będą atestowane trasy na 5 i 10 km oraz półmaraton. Oprócz tego zachęcamy do startu miłośników Nordic Walking (trasa 5 km). Wydarzenie odbędzie się w niedzielę 8 października na stadionie im. Ireny Szewińskiej w Mławie. Informacje o zapisach oraz godzinach startów poszczególnych biegów – TUTAJ.

W niedzielę, 8 października w kościele pw. Świętej Trójcy w Mławie odbędzie się zbiórka datków na rzecz pomocy ofiarom wojen i terroryzmu na świecie realizowana przez Fundację Orla Straż. To polska fundacja charytatywna z siedzibą w Bojanie (województwo pomorskie), pomagająca ofiarom wojen, konfliktów zbrojnych i terroryzmu. Głównym obszarem jej działalności są Irak oraz iracki Kurdystan, a także m.in Ukraina, Egipt i Nigeria. Szczegóły – TUTAJ.

Do 2 listopada trwają konsultacje społeczne dotyczące Strategii Rozwoju Miasta Mława. Ich przedmiotem jest projekt Strategii Rozwoju Miasta Mława do roku 2025 z perspektywą do roku 2035, w którym wskazano kierunki oraz cele strategiczne określające rozwój Miasta Mława w ciągu najbliższych lat. Celem konsultacji jest umożliwienie mieszkańcom i innym podmiotom złożenie uwag dotyczących projektu ww. dokumentu. Więcej informacji – TUTAJ.

oprac. KN

fot.: MOSiR w Mławie