Wielkość czcionki

Tłumacz Migam.org

Mława

Twoje miejsce.
Twój czas.

Ponad 700 uczestników Mławskiego Święta Rowerów!

Urszula Adamczyk / 27 czerwca 2022

To niekwestionowany rekord wszystkich edycji! Dwie trasy, tysiące przejechanych kilometrów, wyścigi na rowerkach biegowych dla najmłodszych, jazda tandemem, 10 stoisk kół gospodyń z całego powiatu. Dziękujemy, że byliście z nami!

Mławianie pokazali, że kochają rowery i dobrą zabawę. Już od 09.00 przed stoiskiem rejestracji na stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji ustawiały się kolejki. Na wydarzenie przybyły całe, kilkupokoleniowe rodziny, amatorzy jazdy na dwóch kółkach, ale również zawodowi kolarze, którzy cenią sobie mławskie trasy i dobrą atmosferę naszego święta. Pierwszych 500 uczestników otrzymało koszulkę z pamiątkowym nadrukiem.

O 12.00 na starcie stanęło kilkaset osób i chwilę później wspólnie wyruszyło w trasę. Kolejni rowerzyści dołączali później – wydarzenie trwało do 17.00 i, zgodnie z założeniami, każdy mógł zacząć o dowolnej porze i przejechać dowolną liczbę kilometrów.

W przerwach między kolejnymi kółkami uczestnicy mieli do dyspozycji atrakcje przygotowane przez MOSiR. Na dzieci czekały dmuchańce. O to, żeby nikt nie był głodny zadbało 10 kół gospodyń z powiatu mławskiego. Można też było poczęstować się daniami z grilla.

Dużym zainteresowaniem cieszyła się nowość tegorocznego święta – wyścigi dla maluchów na rowerkach biegowych. Dzieci dały z siebie wiele – wszyscy mali zawodnicy otrzymali medale. Wręczali je burmistrz Sławomir Kowalewski i dyrektor MOSiR-u Krzysztof Butryn.
Finałem wydarzenia było losowanie nagród. Aby mieć szansę na wygraną wystarczyło przejechać wyznaczoną trasę i odebrać los – ich liczba mogła być nieograniczona. Do rozdania było blisko 200 nagród – w tym rowery oraz sprzęt RTV i AGD.

Porządku i bezpieczeństwa podczas  wydarzenia pilnowały mławska straż i policja – dziękujemy!

Sukces VI Mławskiego Święta Rowerów i  ogromne zainteresowanie, z którym spotkało spowodowały, że już myślimy o  jesiennej edycji tego wydarzenia.

Organizatorem święta był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Burmistrz Miasta Mława objął wydarzenie patronatem.

UA/KSM