Mława[0]

Opublikowane na: Mława (mlawa.pl)

Autor: Urszula Adamczyk


Ponad 700 uczestników Mławskiego Święta Rowerów!

Publikowane od

To niekwestionowany rekord wszystkich edycji! Dwie trasy, tysiące przejechanych kilometrów, wyścigi na rowerkach biegowych dla najmłodszych, jazda tandemem, 10 stoisk kół gospodyń z całego powiatu. Dziękujemy, że byliście z nami!

Mławianie pokazali, że kochają rowery i dobrą zabawę. Już od 09.00 przed stoiskiem rejestracji na stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji ustawiały się kolejki. Na wydarzenie przybyły całe, kilkupokoleniowe rodziny, amatorzy jazdy na dwóch kółkach, ale również zawodowi kolarze, którzy cenią sobie mławskie trasy i dobrą atmosferę naszego święta. Pierwszych 500 uczestników otrzymało koszulkę z pamiątkowym nadrukiem.

O 12.00 na starcie stanęło kilkaset osób i chwilę później wspólnie wyruszyło w trasę. Kolejni rowerzyści dołączali później – wydarzenie trwało do 17.00 i, zgodnie z założeniami, każdy mógł zacząć o dowolnej porze i przejechać dowolną liczbę kilometrów.

W przerwach między kolejnymi kółkami uczestnicy mieli do dyspozycji atrakcje przygotowane przez MOSiR. Na dzieci czekały dmuchańce. O to, żeby nikt nie był głodny zadbało 10 kół gospodyń z powiatu mławskiego. Można też było poczęstować się daniami z grilla.

Dużym zainteresowaniem cieszyła się nowość tegorocznego święta – wyścigi dla maluchów na rowerkach biegowych. Dzieci dały z siebie wiele – wszyscy mali zawodnicy otrzymali medale. Wręczali je burmistrz Sławomir Kowalewski i dyrektor MOSiR-u Krzysztof Butryn.
Finałem wydarzenia było losowanie nagród. Aby mieć szansę na wygraną wystarczyło przejechać wyznaczoną trasę i odebrać los – ich liczba mogła być nieograniczona. Do rozdania było blisko 200 nagród – w tym rowery oraz sprzęt RTV i AGD.

Porządku i bezpieczeństwa podczas  wydarzenia pilnowały mławska straż i policja – dziękujemy!

Sukces VI Mławskiego Święta Rowerów i  ogromne zainteresowanie, z którym spotkało spowodowały, że już myślimy o  jesiennej edycji tego wydarzenia.

Organizatorem święta był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Burmistrz Miasta Mława objął wydarzenie patronatem.

UA/KSM

 


Adres źródłowy: https://mlawa.pl/artykul/ponad-700-uczestnikow-mlawskiego-swieta-rowerow