Wielkość czcionki

Tłumacz Migam.org

Mława

Twoje miejsce.
Twój czas.

Piknik dla zdrowia

Magdalena Grzywacz / 21 lipca 2021

W najbliższą sobotę w parku miejskim będzie można skorzystać z badań i porad lekarskich. Specjaliści obejrzą naszą skórę, skontrolują kości i piersi, a także zmierzą poziom cukru, wydolność oddechową i masę ciała. Przy okazji będzie można szczepić się przeciw COVID-19.

Już  24 lipca od godz. 14.00 do 20.00 w Parku Miejskim w Mławie będzie realizowany wspólny projekt Narodowego Funduszu Zdrowia, Miasta Mława i Powiatu Mławskiego, promujący program pilotażowy „Profilaktyka 40 PLUS”

Program dedykowany jest dla mieszkańcom miasta i powiatu mławskiego , który przyczyni się do podniesienia wiedzy i świadomości społeczeństwa na temat zdrowego stylu życia oraz właściwych postaw prozdrowotnych, a w konsekwencji poprawy stanu zdrowia Polaków.

Przede wszystkim w trakcie wydarzenia będzie możliwość wykonania bezpłatnych badań profilaktycznych m.in. w:

  • mammobusie w ramach programu profilaktyki raka piersi, adresowanego do kobiet w wieku 50-60 lat, które nie korzystały z badania mammograficznego w ciągu ostatnich 24 miesięcy oraz co najmniej 1 miesiąca u kobiet, u których wystąpił rak piersi wśród członków rodziny
    (u matki, siostry lub córki) oraz mutacje w obrębie genów BRCA 1 lub/i BRCA,
  • osteobusie
  • dermobusie.
  •  

Dodatkowo zainteresowani będą mogli zmierzyć:

  • poziom cukru we krwi,
  • przepływ wydechowy,
  • masę ciała i wzrost BMI,
  • wykonać szczepienie przeciwko COVD-19.

Ponadto, będzie można skorzystać z porad lekarza, dietetyka, psychoterapeuty  oraz studentów pielęgniarstwa, którzy przeprowadzą pokaz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej z użyciem fantomu.

Pracownicy Mazowieckiego OW NFZ będą wydawali Europejskie Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego oraz potwierdzali profil zaufany.

Dla najmłodszych przewidziane są takie atrakcje jak: zwiedzanie karetki pogotowia ratunkowego, dmuchane zjeżdżalnie, malowanie twarzy, animacje.

UMM