Nominacja w kategorii Senior i Weteran 2016 | Mława

Twoje miejsce.
Twój czas.

Nominacja w kategorii Senior i Weteran 2016

Cezary Lewandowski / 16 stycznia 2017

W kategorii Senior i Weteran możemy oddać swój głos na pięciu nominowanych zawodników (w tym na jeden team). Najliczniej prezentowane jest kolarstwo - aż trzy nominacja, a następnie kick-boxing oraz wyciskanie sztangi. Seniorzy i Weterani czekają na Wasze głosy!

C 1

Bartosz Grędziński, Klub Sportowy tempo Mława, kolarstwo górskie

W roku 2016 Bartosz Grędziński rozpoczął współpracę z drużyną TRW Cloudware i firmą NOVAGO, która pomogła kolarzowi osiągnąć pasmo sukcesów na ogólnopolskiej arenie. W czerwcu 2016 roku zdobyty złoty medal Mistrzostw Polski w drużynowej jeździe na czas amatorów, a na drugi dzień po samotnej 40 kilometrowej ucieczce wygrana z kilku minutową przewagą 85km Mazovia MTB Maraton w Ciechanowie, który gościł blisko 1 000 zawodników. W 2016 roku udało ukończyć się 30 maratonów, na których ponad 20 - krotnie stawał na podium na ogólnopolskiej arenie, z czego aż 14 razy zdobyty najwyższy stopień.

Wygrana w klasyfikacji generalnej w kat M2 (21-30 lat)  w Lotto Poland Bike Maraton, i 3 miejsce w zestawieniu Open po jego 15 etapach. Pan Bartosz jest trzykrotnym zwycięzcą Maratonu o Złoty Pierścień Mławy

C 2

Kamil Krystkiewicz, Klub Mławskie Centrum Sztuk Walki Mława sekcja kick boxing

Startujący na Mistrzostwach Polski seniorów i juniorów w kick boxingu w wersji full contact w Piotrkowie Trybunalskim w kategorii seniorów w wadze do 86 kg swój występ Pan Kamil może zaliczyć do bardzo udanych, odniósł bowiem największy sukces w sportowej karierze. Wywalczył brązowy medal pokonując łodzianina Bartłomieja Wydrę. W walce o finał uległ utytułowanemu zawodnikowi z Gliwic - Szymonowi Wąs. Trenerem zawodnika jest  Mirosław Karwiński - trener boksu, kickboxingu oraz muay thai z wieloma praktycznymi umiejętnościami zdobytymi w trakcie długoletniej kariery zawodniczej. Zdobywca wielu prestiżowych wyróżnień włącznie z tytułem Mistrza Świata. Swoją wiedzę i doświadczenie chętnie przekazuje innym.

C 3

Bolesław Mąka

Bolesław Mąka potwierdził swoją formę i siłę zdobywając w 2016 roku po raz drugi tytuł mistrza świata i ustanawiając pierwszy rekord świata! W kwietniu 2016 roku w Sosnowcu podczas zawodów Pucharu Polski w Wyciskaniu Sztangi Leżąc, 74 letni zawodnik zwyciężył w najstarszej grupie weteranów (70-79 lat) zaliczając w drugim podejściu 145 kg. Były to eliminacje do mistrzostw świata, które miały miejsce w kwietniu w duńskim Rodby.  Walka o zwycięstwo pomiędzy Bolesławem Mąką i Francuzem Michelem Dernoncourtem na zawodach w Danii trwała do samego końca. Cztery lata młodszy sportowiec z Francji w ostatniej próbie podniósł 150,5 kg, co dawało mu złoty medal i nowy rekord świata. Do rywalizacji stanął nasz reprezentant, który wycisnął o pół kilograma więcej i wyprzedził rywala. Wynik Bolesława Mąki (151 kg), oprócz zwycięstwa dał miejsce na liście rekordzistów świata. w kategorii Masters 4 do 74 kg.

C 4

Łukasz Różański i Michał Różański (RóżańscyMTB),  Trigar MTB Team, kolarstwo górskie

Ambicja, wola walki i ciężka praca - to te trzy cechy, które wyróżniają braci.

Łukasz jest studentem V roku studiów magisterskich na Uniwersytecie Gdańskim. Tegoroczne starty może uznać za niezwykle udane, co skutkowało kilkukrotnym stawaniem na podium w ogólnopolskich wyścigach kolarstwa górskiego, m.in. 2 miejsce w rodzinnej Mławie w Maratonie rowerowym o Złoty Pierścień Mławy oraz Lubawie, 3 pozycja w Olsztynie, czy zwycięstwo w kategorii wiekowej w Dąbrówce k. Ostrołęki. Odpowiednie treningi pod okiem uniwersyteckiego trenera skutkowały powołaniem do uniwersyteckiej sekcji kolarstwa górskiego oraz wyjazdem na Akademickie Mistrzostwa Polski w kolarstwie górskim w Jeleniej Górze. W tej imprezie Łukasz wraz z dwoma innymi zawodnikami z gdańskiego uniwersytetu został drużynowym wicemistrzem akademickim. Łukasz jest także zawodnikiem sekcji lekkoatletycznej Uniwersytetu Gdańskiego.

Michał pracuje na pełen etat, a także studiuje na IV roku studiów magisterskich na Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku. Mimo trudu, jakim jest połączenie pracy ze studiami i treningami, to był najlepszy sezon w jego karierze. Wystartował w 28 wyścigach rangi ogólnopolskiej i 16 z nich zakończył w najlepszej trójce, czy to klasyfikacji generalnej, czy w kategorii wiekowej. W aż sześciu z nich został zwycięzcą. Wygrał także klasyfikację generalną w kategorii wiekowej w jednym z najbardziej wymagających wyścigów na pomorzu, który składał się z trzech etapów – Garmin MTB Series.

Bracia są przekonani, że praca treningowa, jaką wykonujemy przyniesie jeszcze większe efekty i kolejne medale, jednocześnie przynosząc zadowolenie sobie, a także rozsławiając Mławę na arenie ogólnopolskiej.

C 5

Adrian Świderski, Kolarstwo szosowe/torowe

To doświadczony zawodnik, posiadający wybitne zdolności do rywalizacji w kolarstwie szosowym i torowym. Odznacza się wysokim poziomem wydolności fizycznej, doświadczenia taktycznego i odporności psychicznej. W swojej kategorii został m.in. mistrzem Polski na torze oraz wywalczył 4. miejsce w mistrzostwach świata w Austrii w sezonie 2015, a w sezonie 2016 zdobył dwa brązowe medale torowych Mistrzostw Polski. Wysoka motywacja do pracy oraz chęć ciągłego podnoszenia poprzeczki pozwalają Adrianowi z sukcesami rywalizować na arenie krajowej i międzynarodowej. Kolejne lata przyniosą jeszcze większe sukcesy kolarza z Mławy.