Mława zaprasza kulturalnie i sportowo | Mława

Wielkość czcionki

Tłumacz Zamigam

Mława

Twoje miejsce.
Twój czas.

Mława zaprasza kulturalnie i sportowo

Krzysztof Napierski / 10 maja 2024

Przed nami kolejny pełen atrakcji kulturalnych i sportowych tydzień w Mławie. Sprawdźcie, co dla Was przygotowały tutejsze instytucje. Zapraszamy!

Miejski Dom Kultury w Mławie zaprasza w poniedziałek 13 maja o godz. 18:00 na spektakl „Być kobietą, czyli szaleństwa dojrzałej młodości”. To doskonała komedia dla chcących pośmiać się do ostatniej minuty. Spektakl łączy elementy kabaretu, musicalu i farsy. Nie zabraknie wspaniałych polskich utworów z lat 70 oraz codziennych scenek z życia każdego z nas. Szczegóły i link do strony prowadzącej sprzedaż biletów – TUTAJ.

Muzeum Ziemi Zawkrzeńskiej wraz ze Związkiem Twórców Ziemi Zawkrzeńskiej zapraszają w piątek 17 maja o godz. 17:00 do sali wystaw czasowych muzeum na VII Przegląd Twórczości Artystów Zrzeszonych w ZTZZ. Zaprezentowane zostaną prace malarskie i fotografie 16 twórców. Szczegóły – TUTAJ.

W sobotę 18 maja w Miejskim Domu Kultury w Mławie odbędzie się koncert muzyków światowej klasy – Joscho Stephana, Svena Jungbecka i Volkera Kampa. W trakcie tego wydarzenia zaprezentuje się gościnnie również Krzysztof Pełech. Występy mistrza gitary Joscho Stephana odbywają się na ogół w wielkich salach koncertowych, gdzie istnieje wyraźny podział na artystę i publiczność. Koncert w Miejskim Domu Kultury w Mławie to zatem niepowtarzalna okazja do spotkania z genialnym gitarzystą, który już za życia stał się legendą i cieszy się niebywałą sławą oraz uznaniem środowiska artystycznego i słuchaczy. Szczegółowe informacje o wydarzeniu i biletach – TUTAJ.

Muzeum Ziemi Zawkrzeńskiej zaprasza w sobotę 18 maja od godz. 20:00 do 24:00 na Noc Muzeów 2024. Z programem wydarzenia można się zapoznać TUTAJ.

Po raz trzeci w swojej historii, mławski magistrat otwiera się w maju na zwiedzających. W sobotę 18 maja, podczas Nocy Muzeów w ratuszu, będziemy mogli odwiedzić pomieszczenia najstarszego, murowanego, laickiego budynku Mławy. Zwiedzanie przewidziano w godzinach 20:00-24:00. Więcej informacji – TUTAJ.

Klub Zgrana Mława zaprasza na Planszówkowe Piątki – cykliczne spotkania w Miejskim Domu Kultury w Mławie dedykowane miłośnikom gier planszowych. Przyjść może każdy, bez względu na wiek, po uprzednim zapisaniu się pod nrem tel. 23 654 35 85 (liczba miejsc ograniczona). Spotkania rozpoczynają się o godz. 17:00.

Cały czas do wspólnego rekreacyjnego biegania (nie na wyścigi) w ramach spotkań z cyklu „Biegaj w Mławie” zachęca Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Mławie. Treningi są organizowane w soboty o 9:00 na powietrzu lub w obiektach zamkniętych – o miejscu najbliższego spotkania organizatorzy informują TUTAJ. Zajęcia są prowadzone pod okiem wykwalifikowanych trenerów.

oprac. KN

fot.: MDK w Mławie