Wielkość czcionki

Tłumacz Zamigam

Mława

Twoje miejsce.
Twój czas.

Jazz, sport oraz nowe zajęcia dla młodzieży i seniorów. Zapraszamy!

Krzysztof Napierski / 22 września 2023

Już dziś rusza piąta edycja jednej z największych imprez kulturalnych w naszym regionie: Victor Young Jazz Festivalu Mława. Zapraszamy też na konferencję Młodzieżowej Rady Miasta Mława, turniej badmintona, otwarcie kompleksu pumptrackowego, konsultacje poświęcone lasowi mławskiemu i spotkania biegowe. Zachęcamy również do zapoznania się z ofertami zajęć dla młodzieży i seniorów w Miejskim Domu Kultury.

Burmistrz Miasta Mława i Młodzieżowa Rada Miasta Mława organizują wspólną konferencję pod nazwą „Działania młodych samorządowców szansą dla miasta Mława”, która odbędzie się 22 września 2023 r. (piątek) w godz. 10.30–14.00 w Auli im. komisarza Apoloniusza Strzeleckiego Państwowej Uczelni Zawodowej im. Ignacego Mościckiego, z udziałem prof. Jerzego Stępnia – sędziego Trybunału Konstytucyjnego w stanie spoczynku. Szczegółowe informacje – TUTAJ.

Muzyczna końcówka września powoli staje się tradycją w Mławie. Po raz piąty organizujemy Victor Young Jazz Festival Mława – wydarzenie, za sprawą którego docieramy z ambitną ofertą kulturalną do mieszkańców Mławy i północnego Mazowsza. Przy tym dobrze się bawimy w przestrzeni miasta i zachęcamy do muzykowania. Dwudniowy festiwal zaczynamy w piątek 22 września o godzinie 15:00 w Państwowej Szkole Muzycznej w Mławie. Szczegółowe informacje o koncertach i wydarzeniach towarzyszących – TUTAJ.

Mławska Hala Sportowa zaprasza w niedzielę 24 września o godz. 10:00 na VI edycję Grand Prix Mławy w Badmintonie. Zaplanowano rywalizację singlową i gry deblowe. Informacja o zgłoszeniach i regulamin turnieju są dostępne TUTAJ.

Burmistrz Miasta Mława i Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Mławie zapraszają na uroczystą inaugurację kompleksu pumptrackowego przy ul. Kopernika w Mławie. Poza „uroczystym przecięciem wstęgi” odbędą się warsztaty z zakresu techniki jazdy i bezpiecznego poruszania się po torze dla dzieci i młodzieży oraz pokaz jazdy na rowerze w wykonaniu czołowych polskich zawodników, w tym Filipa Rawickiego – Wicemistrza Polski w pumptracku! Otwarcie biura zawodów i zapisy na warsztaty – od godz. 11:30, oficjalne otwarcie kompleksu – o 12:15. Szczegółowe informacje o wydarzeniu są dostępne TUTAJ.

Nadleśnictwo Dwukoły zaprasza na spotkanie konsultacyjne dotyczące utworzenia w lesie mławskim obszaru o zwiększonej funkcji społecznej. Odbędzie się ono w poniedziałek 25 września 2023 r. o godzinie 17:00 w Miejskim Domu Kultury w Mławie, w sali konferencyjnej na pierwszym piętrze. Zapraszamy wszystkich, dla których las mławski jest ważny. Szczegółowe informacje i materiały do pobrania są dostępne na stronie Nadleśnictwa Dwukoły – TUTAJ.

Miejski Dom Kultury w Mławie prowadzi nabór na zajęcia artystyczne. Oferta na rok 2023/2024 obejmuje wiele ciekawych propozycji, a wśród nich nowości: jogę, naukę gry na basie oraz latino dance i taneczny mix. Tegoroczne zajęcia skierowane są do dzieci, młodzieży, dorosłych i seniorów. Zapisy prowadzone są w recepcji Miejskiego Domu Kultury w Mławie w godz. 8.00-16.00 (wtorek, środa, piątek) oraz 8.00-18.00 (poniedziałek, czwartek) do 27 września 2023 r. Nie ma możliwości zapisów telefonicznych. Szczegółowa oferta i plan zajęć są dostępne TUTAJ.

Miejski Dom Kultury w Mławie rozpoczął zapisy na nowy rok akademicki Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Mławie. W planie zajęć na semestr jesienno-zimowy znajdą Państwo propozycje wykładów, warsztatów artystycznych oraz zajęć sportowych. Aktywizacja seniorów jest dla nas priorytetem, dlatego w tegorocznej ofercie pojawiły się również nowe propozycje, które pozwolą zachować sprawność fizyczną i intelektualną na długie lata. Oferta z opisem zajęć i plan są TUTAJ. Zapisy są prowadzone do 29 września 2023 r. w recepcji Miejskiego Domu Kultury w Mławie (od poniedziałku do piątku) w godz. 8.30-15.30.

Cały czas do wspólnego rekreacyjnego biegania (nie na wyścigi) w ramach spotkań z cyklu „Biegaj w Mławie” zachęca Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Mławie. Treningi są organizowane w soboty o 9:00 na powietrzu lub w obiektach zamkniętych – o miejscu najbliższego spotkania organizatorzy informują TUTAJ. Zajęcia są prowadzone pod okiem wykwalifikowanych trenerów.

oprac. KN