Wielkość czcionki

Tłumacz Migam.org

Mława

Twoje miejsce.
Twój czas.

Głosujmy! Mławski projekt z szansą na wygraną w Budżecie Obywatelskim Mazowsza

Magdalena Grzywacz / 08 czerwca 2022

Budowa chodnika w ulicy Piłsudskiego, od ul. Olsztyńskiej do ul. Granicznej – to propozycja, na którą można głosować w Budżecie Obywatelskim Mazowsza. Głosowanie już się zaczęło, wynik zależy od nas!

Budowa chodnika przy drodze wojewódzkiej nr 544 w Mławie, na odcinkach, na których  go brakuje, to spełnienie oczekiwań mieszkańców, a przede wszystkim poprawa ich bezpieczeństwa.
Wniosek do BOM-u złożyli burmistrzowie Mławy: Sławomir Kowalewski i jego zastępca Szymon Zejer. Projekt zakłada budowę chodnika o szerokości 2 metrów.
Obecnie ciąg dla pieszych znajduje się po jednej stronie drogi, natomiast z drugiej występuje tylko w newralgicznych miejscach. To wymusza na pieszych poruszanie się na skraju lub wręcz po boku jezdni, co zagraża ich zdrowiu, a nawet życiu. Chodnik znacząco wpłynie na poprawę bezpieczeństwa mieszkańców miasta, jak i powiatu, w szczególności dzieci udających się na przystanek autobusowy lub do pobliskich placówek oświatowych. 
Koszt inwestycji to 675 tys. zł. Projekt jest jednym z zakwalifikowanych do głosowania w Budżecie Obywatelskim Mazowsza. Swój głos może oddać każdy mieszkaniec Mazowsza. Zachęcamy do tego wszystkich mławian!

Wystarczy wejść TUTAJ, i głosując wybrać w projektach z puli podregionalnej projekt nr 122! Można oddać dwa głosy – drugi na projekt z puli ogólnowojewódzkiej.