„Gadżeciarze” z SP 6 na podium konkursu GEEK 2024 | Mława

Wielkość czcionki

Tłumacz Zamigam

Mława

Twoje miejsce.
Twój czas.

„Gadżeciarze” z SP 6 na podium konkursu GEEK 2024

Urszula Adamczyk / 10 czerwca 2024

W piątek, 7 czerwca 2024 roku, w Warszawskim Domu Technika odbyła się uroczysta gala finału ogólnopolskiego konkursu GEEK 2024, podczas której nagrodzono zwycięzców. Wśród laureatów znalazła się drużyna „Gadżeciarze” ze Szkoły Podstawowej nr 6 z Oddziałami Integracyjnymi im. K. Makuszyńskiego w Mławie.

Wykonany przez nich projekt „The Gadget” w kategorii koncepcja gry – szkoły podstawowe uzyskał pierwsze miejsce. W skład zwycięskiego zespołu weszli: Bartosz Anisiewicz (7c), Szymon Krystkiewicz (8a), Wiktor Kuc (7a) oraz Stanisław Spyra (8a). Ogromne gratulacje!

Konkurs objęty był honorowym patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej, Ministerstwa Cyfryzacji oraz GovTech Polska, a także marszałków województw. Wicepremier i minister cyfryzacji, Krzysztof Gawkowski wręczył laureatom specjalnie przygotowane gratulacje i statuetki. Podkreślił, jak ważna w życiu jest pasja, która pozwala realizować najśmielsze plany.

Zwieńczeniem części oficjalnej był znakomity wykład dr. Piotra Zakrzewskiego, wiceprezesa Polskiego Urzędu Patentowego RP, który przypomniał, w jaki sposób chronić własność intelektualną i opowiedział o tym, kiedy warto wynalazki opatentować.
Po przerwie obiadowej na uczestników czekały kolejne atrakcje – zwiedzanie Narodowego Muzeum Techniki oraz spacer po Śródmieściu Warszawy z elementami grywalizacji.

SP nr 6