Akumulatory młodzieżowych radnych „naładowane” | Mława

Wielkość czcionki

Tłumacz Zamigam

Mława

Twoje miejsce.
Twój czas.

Akumulatory młodzieżowych radnych „naładowane”

Agnieszka Puzio-Dębska / 14 maja 2024

9 maja 2024 r. radni Młodzieżowej Rady Miasta Mława spędzili czas na aktywnej integracji. To kolejna część zadania, realizowanego dzięki wsparciu Samorządu Województwa Mazowieckiego w ramach Instrumentu „Mazowsze dla Młodzieży”. 

W ramach projektu,  młodzi radni 4 kwietnia 2024 r. szkoli się oraz uczestniczyli w warsztatach z przedstawicielami szkół oraz samorządowcami szczebla gminnego oraz powiatowego aby wypracować wspólne projekty na rzecz mławskiej młodzieży. Możemy poczytać o tym TUTAJ

Aktualnie w szkołach z inicjatywy młodzieżowych radnych,  w ramach projektu  przeprowadzany jest konkurs „Ambasador Młodego Pokolenia Mławy, dzięki któremu młodzież wybierze : Mecenasa Młodego Pokolenia, najprzyjaźniejszych nauczycieli w szkołach,  najprzyjaźniejszą firmę wspierającą swoimi działaniami młodych ludzi, organizację pozarządową wspierająca działania na rzecz młodzieży, najciekawsze wydarzenie zorganizowane dla młodzieży w Mławie w 2023 roku oraz Lidera Młodego Pokolenia. 

9 maja 2024 r. natomiast przyszedł czas na integrację. Radni do Pokazowej Zagrody Żubrów pojechali Mławską Kolejką Turystyczną. O żubrach, ich zwyczajach, przyzwyczajeniach, co lubią, co jedzą, jak je transportować i o wielu innych ciekawostkach związanych z otaczającą nas przyrodą opowiedział w bardzo ciekawy sposób Podleśniczy Nadleśnictwa Dwukoły  Daniel Półtorak. Młodzieży bardzo spodobał się czas spędzony w mini zoo „Alpaki i inne zwierzaki” w Cegielni Lewickiej. Mogli obejrzeć, dotknąć, pogłaskać alpaki, kozy, owieczki, barana, szynszyle, świnki getyńskie, różne gatunki papug, kury, kaczki, gęsi, wziąć na rękę małą kózkę, króliczka, czy świnkę morską. Na placu zabaw grali w różne gry integrując się, żeby jeszcze  efektywniej pracować na rzecz mławskiej młodzieży. 

Zadanie  „Podniesienie kompetencji młodzieżowych radnych w zakresie efektywniejszej współpracy z samorządem i młodzieżą” współfinansowano ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego w ramach Instrumentu „Mazowsze dla Młodzieży”.