Wielkość czcionki

Tłumacz Migam.org

Mława

Twoje miejsce.
Twój czas.

MAŁA KSIĄŻKA – WIELKI CZŁOWIEK

Wioletta Mikucińska / 21 listopada 2022
bp.jpg 664
Data
Miejsce
Miejska Biblioteka Publiczna
Organizator
Miejska Biblioteka Publiczna

Gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w akcji MAŁA KSIĄŻKA – WIELKI CZŁOWIEK.

Wszystkim miłośnikom książek dziecięcych i bibliotek kampania ,,Mała książka – wielki człowiek” jest z pewnością bardzo dobrze znana. Jest to projekt realizowany przez Instytut Książki ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Każde dziecko w wieku przedszkolnym (rocznik 2016-2019), które odwiedzi Oddział dla dzieci oraz Filię nr 1 MBP w Mławie otrzyma nieodpłatnie dwie Wyprawki Czytelnicze, a w nich: książki „Pierwsze czytanki dla…” i „Krasnal w Krzywej Czapce” dostosowane pod względem formy i treści do potrzeb przedszkolaka oraz Kartę Małego Czytelnika.

Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, przedszkolak dostaje naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania. W Wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice – przygotowana dla nich broszura informacyjna przypomni o korzyściach wynikających z czytania dzieciom oraz podpowie, skąd czerpać nowe inspiracje czytelnicze. Dzięki akcji dziecko pozna ważne miejsce na czytelniczej mapie dzieciństwa (bibliotekę) i zostanie pełnoprawnym uczestnikiem życia kulturalnego.

Nowością w tegorocznej kampanii jest również Wyprawka w wersji ukraińsko-polskiej.

Zapraszamy do wzięcia udziału w akcji.