Wielkość czcionki

Tłumacz Zamigam

Mława

Twoje miejsce.
Twój czas.

Związek Gim 4C (Włochy)

root@npc.pl / 17 maja 2006

Kontakty ze Związkiem Gim 4C (Canzano, Castellalto, Cellino Attanasio i Cermigniani) w Abruzji we Włoszech nawiązano w lutym 2004r. Miasto Mława jako parter przystąpiło do projektu realizowanego w ramach programu Town Twinning przez włoskie stowarzyszenie rozwoju ITACA. W wyniku czego Miasto Mława przystąpiła do Programu „Miasta Bliźniacze” współfinansowanego przez Unię Europejską. W ramach programu w dniach 16 – 19 września 2004r we Włoszech odbyła się konferencja Pt. „Zrównoważony rozwój lokalny – międzynarodowe spotkanie miast europejskich” w której uczestniczyli: Burmistrz - Jerzy Rakowski, Przewodnicząca rady – Krystyna Burakowska, Prezes Uskomu – Adam Godzwa, pracownik Wydziału Inwestycji i Promocji – Janina Budzichowska. Poza Mławą
w konferencji wzięli udział przedstawiciele włoskiego związku gmin 4C (gminy: Cellino Attanasio, Cermignano, Canzano i Castellalto), miasta Polva z Estonii oraz szwedzkiego miasta Slalov.
Przedstawicie miast gościli w Mławie podczas Dnia Świętego Wojciecha, w rok po akcesji z Unią Europejską – w dniach 21 – 24 kwietnia 2005 roku. Podczas pobytu w rakcje Debaty Europejskiej został podpisany list intencyjny o dalszej współpracy pomiędzy miastami.

Do pobrania