Twoje miejsce.
Twój czas.

Znakomici warcabiści na rozdaniu nagród w Mławskiej Hali Sportowej

Krzysztof Napierski / 16 lipca 2019

W piątek 12 lipca o godzinie 13.00 w Mławskiej Hali Sportowej miało miejsce uroczyste wręczenie nagród po zakończonym  XIX Międzynarodowym Turnieju Warcabowym POLSKA GRA – OPEN 2019. Tego dnia wyłoniono wielu laureatów.

Tego dnia podsumowano wyniki zmagań z kilku ostatnich dni. Turniej rozgrywano w kilku kategoriach. Jedną z nich była kategoria wiekowa „16”. Najwyższe miejsce na podium zajął pochodzący z Litwy Rokas Banevicius, który najlepszym okazał się także w kategorii „Open”.

Pierwsze miejsce w kategorii „60+” zajął reprezentant Łotwy Peteris Freidenfelds. Tuż za nim, na drugim miejscu znalazł się nasz rodak Mirosław Grabski, który z kolei  w kategorii „Niepełnosprawni ” stanął na najwyższym miejscu na podium.

W kategorii „Niepełnosprawni – kobiety” zdobywczynią pierwszej nagrody turnieju okazała się warcabistka z Litwy Jurate Jakstoniene. Trzy kolejne miejsca, a w tym dwa na podium należały do zawodniczek z Polski.

Celem zawodów była integracja niepełnosprawnych warcabistów z innymi uczestnikami turnieju o pełnej sprawności. Tego dnia wyłoniono zwycięzcę turnieju „Polska Gra -OPEN 2019”, natomiast zawodnicy niepełnosprawni walczyli o punkty w Pucharze Świata Niepełnosprawnych I.D.C.D. dla mężczyzn i kobiet.

Zawody zorganizowano pod patronatem Burmistrza Miasta Mława Sławomira Kowalewskiego oraz dzięki współpracy Mławskiej Hali Sportowej i Międzynarodowego Komitetu Warcabowego Niepełnosprawnych.