Wystawa plenerowa Muzeum Oręża i Techniki Użytkowej na polu bitwy | Mława

Wielkość czcionki

Tłumacz Zamigam

Mława

Twoje miejsce.
Twój czas.

Wystawa plenerowa Muzeum Oręża i Techniki Użytkowej na polu bitwy

root@npc.pl / 20 sierpnia 2010

W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy na wystawę broni Wojska Polskiego okresu II RP ze zbiorów Muzeum Oręża i Techniki Użytkowej, która będzie miała miejsce podczas pikniku militarnego na polu bitwy w Uniszkach Zawadzkich.

W sobotę 28 sierpnia, od godzin porannych w specjalnie przygotowanym namiocie promocyjnym zostanie zaprezentowanych ok. 160 eksponatów, między innymi karabiny i bagnety, broń krótka, odznaki pułkowe i pamiątki II RP.

Muzeum Oręża i Techniki Użytkowej jest prywatną jednostką muzealną szczycącą się posiadaniem większości modeli broni osobistej i strzeleckiej WP z okresu 1915-1939, jak również wiele innych eksponatów. Muzeum jest pierwszym muzeum w Polsce, które wraz z Komendą Stołeczną Policji opracowało i wdrożyło procedurę sprowadzania broni zabytkowej z zagranicy. Jest również prekursorem w staraniach o zachowanie broni w zbiorach muzealnych. Opracowało akcję społeczną „Ocal broń dla wnuka”, która przyczynia się do zachowywania coraz większej ilości wartościowych eksponatów w zbiorach muzealnych. W jej wyniku Komenda Główna Żandarmerii Wojskowej po raz pierwszy
w historii przekazała broń do prywatnego muzeum. W zakresie pozyskiwania broni współpracuje z Komendą Główną Policji, co zaowocowało przekazaniem broni z 4 Komend Wojewódzkich Policji.

Zbiory  muzeum były prezentowane na wystawach we współpracy m. in. z Komendą Główną Żandarmerii Wojskowej, Gminą Kobyłka, Gminą Warszawa Grochów, Gminą Warszawa Bemowo, Gminą Zielonka, Kurią Warszawko-Praską, Muzeum Historii Polski, organizacjami społecznymi.

Zbiory muzeum udostępniane są  nieodpłatnie. Działalność prowadzona jest  na zasadach czysto społecznych. Jest to zarówno promocja  muzeum ale i forma wystawy czasowej poza siedzibą.

W imieniu przedstawicieli muzeum  zapraszamy do odwiedzenia stoiska na polu bitwy.


http://www.zaniewscy.mazowsze.pl/