Wielkość czcionki

Tłumacz Zamigam

Mława

Twoje miejsce.
Twój czas.

Wydarzenia kulturalne i sportowe dzień za dniem

Krzysztof Napierski / 06 grudnia 2022

Zapowiada się kolejny pełen atrakcji tydzień w Mławie. Przed nami spotkanie czytelnicze, Mikołajki Miejskie, zawody pływackie, koncert muzyki kameralnej, Dzień Darczyńcy, spotkanie autorskie i wspólne bieganie. Zapraszamy!

Miejska Biblioteka Publiczna w Mławie zaprasza obywateli Ukrainy na spotkanie czytelnicze w ramach projektu „Ukraińskie książki dla mazowieckich bibliotek” dofinansowanego ze środków Międzynarodowego Funduszu Wyszehradzkiego, które odbędzie się w poniedziałek 5 grudnia 2022 r. o godz. 15:00 w oddziale dla dzieci biblioteki przy ul. 3 Maja 5. Celem spotkania będzie integracja lokalnej społeczności i zaprezentowanie zbiorów biblioteki w języku ukraińskim.

We wtorek 6 grudnia świętujemy Mikołajki Miejskie A.D. 2022. O godz. 16:30 w Miejskim Domu Kultury, w sali na I piętrze, zostaną wręczone nagrody dla laureatów konkursu „Świąteczna kartka od Burmistrza”. Około godziny 17:00 przy choince miejskiej przy ratuszu odbędzie się spotkanie z mikołajem. Tego dnia każde dziecko otrzyma słodki upominek zasponsorowany przez firmę LG Electronics Mława Sp. z o.o. W programie przewidziane są również gry i zabawy dla uczestników wydarzenia oraz występy dziecięcych i młodzieżowych zespołów wokalnych.

Nieco wcześniej tego samego dnia w pływalni Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Mławie zostaną rozegrane Mikołajkowe Zawody Pływackie. Uczniowie szkół podstawowych z Mławy i powiatu mławskiego rozpoczną rywalizację o godz. 9:00. Komunikat organizacyjny i listę zgłoszonych zawodników można znaleźć TUTAJ.

Środa 7 grudnia zapowiada się interesująco dla wszystkich mławskich melomanów. Tego dnia w sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im. Andrzeja Krzanowskiego w Mławie odbędzie się kolejny koncert Filharmonii Narodowej. Programu poetycko-muzycznego „Fantastyczny świat bajek” z udziałem aktora, pianisty oraz członków Chopin University Electronic Music Studio będzie można wysłuchać od godz. 17:00.

W czwartek 8 grudnia 2022 r. o godz. 12:00 w siedzibie mławskiego oddziału Archiwum Państwowego w Warszawie, przy ul. Narutowicza 3, odbędą się obchody Dnia Darczyńcy. Ich celem jest docenienie i uhonorowanie darczyńców, którzy wzbogacili narodowy zasób archiwalny, przekazując do sieci archiwów państwowych swoje zbiory, jak też zachęcenie innych do podjęcia takiej współpracy. Podczas wydarzenia Dyrektor Archiwum Państwowego w Warszawie Magdalena Wiercińska uhonoruje tegorocznych darczyńców okolicznościowymi dyplomami. Zaprezentowane zostaną również wybrane materiały przekazane przez tegorocznych darczyńców.

Tego samego dnia o godz. 18.00 w sali na I piętrze Miejskiego Domu Kultury w Mławie odbędzie się spotkanie z udziałem znanego mławianom artysty, wokalisty i gitarzysty legendarnego zespołu Babsztyl – Zbigniewa Hofmana. Czwartkowe późne popołudnie będzie doskonałą okazją do wspomnień, wysłuchania kilku utworów muzycznych, ale również obejrzenia przesyconych kolorem i zainspirowanych muzyką prac artysty.

Cały czas do wspólnego rekreacyjnego biegania (nie na wyścigi) w ramach spotkań z cyklu „Biegaj w Mławie” zachęca Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Mławie. Spotykamy się w soboty o 9:00 na Stadionie Miejskim im. Ireny Szewińskiej w Mławie. Zajęcia są prowadzone pod okiem wykwalifikowanych trenerów.

oprac. KN