Wielkość czcionki

Tłumacz Zamigam

Mława

Twoje miejsce.
Twój czas.

W Mławie będzie się działo! WOŚP i inne wydarzenia w nadchodzącym tygodniu

Urszula Adamczyk / 27 stycznia 2023

Odliczamy godziny do 31. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Praca w mławskim sztabie wre i trwa dopinanie ostatnich szczegółów. Licytacje na Allegro już ruszyły, do zdobycia wiele interesujących fantów, m.in. koszulki sędziego Szymona Marciniaka czy Przemysława Płachety.

Cała niedziela 29 stycznia będzie wypełniona atrakcjami! Maraton fitness, morsowanie, turniej piłki nożnej halowej, sztafeta pływacka, turniej w kręgle, bieg „Policz się z cukrzycą” i finałowy koncert w MHS. Wolontariusze z puszkami pojawią się na ulicach od 7.00 rano, a o 10.00 startują pierwsze wydarzenia. Szczegóły TUTAJ.

Dzień wcześniej, w sobotę 28 stycznia, o 9.00 tradycyjnie do wspólnego biegania w ramach spotkań z cyklu „Biegaj w Mławie” zachęca MOSiR. Start na Stadionie Miejskim im. Ireny Szewińskiej w Mławie.

We wtorek 31 stycznia o 19:00 zapraszamy do Mławskiej Hali Sportowej na rozgrywki Dan-Bud Amatorskiej Ligi Futsalu, czyli amatorskie rozgrywki piłki nożnej dla dorosłych, organizowane przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz firmę Dan-Bud. To już VII kolejka!

W czwartek 2 lutego Nadleśnictwo Dwukoły zaprasza na Światowy Dzień Mokradeł, którego tegorocznym hasłem jest: „Już czas na przywrócenie mokradeł”. O 10.00 rozpocznie się spacer z leśnikiem wokół cennego pod względem przyrodniczym i krajobrazowym jeziorka w Krajewie. Zbiórka przy drodze asfaltowej w Krajewie – naprzeciwko dawnej szkółki zadrzewieniowej. Tematem spotkania będzie rola terenów podmokłych w przyrodzie i działalności człowieka.

A w niedzielę 5 lutego w Mławie w hali I Liceum Ogólnokształcącego odbędzie się koncert noworoczny. W tym roku wystąpi Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego. Przed mławską publicznością zaprezentuje się chór, orkiestra symfoniczna i sekcja baletowa. Koncert rozpocznie się o godz. 18.00 . Zapraszamy! Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.