Wielkość czcionki

Tłumacz Zamigam

Mława

Twoje miejsce.
Twój czas.

Tydzień dobrych życzeń

Magdalena Grzywacz / 21 stycznia 2023

Dzis i jutro świetujemy dni naszych babć i dziadków.  W niedzielę 22 stycznia zainaugurujemy Rok Pamięci o Powstaniu Styczniowym i spędzimy na uroczystościach patriotyczno-historycznych. Za tydzień natomiast wielkie ogólnoświatowe poruszenie - 31. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy! MOSiR tradycyjnie zaprasza do aktywności sportowych.

W najbliższą niedzielę, 22 stycznia, będziemy obchodzić 160. rocznicę  wybuchu Powstania Styczniowego. Uroczystości rozpocznie msza święta w kościele pw. Ducha Świętego w parafii Matki Bożej Królowej Polski (OKM) o godzinie 10:30. Około godziny 11:30 orszak prowadzony przez sztandar Miasta Mława przejdzie ulicami Świętej Anny i Sienkiewicza do kopca Powstańców Styczniowych. Tam złożone zostaną wiązanki i zapalone znicze upamiętniające uczestników powstania. Obchody rocznicowe rozpoczną Rok Pamięci o Powstaniu Styczniowym. Więcej na ten temat można przeczytać TUTAJ: https://mlawa.pl/artykul/160-rocznica-wybuchu-powstania-styczniowego
Za tydzień wielkie granie i emocje związane z WOŚP-em. Licytacje na Allegro już ruszyły, do zdobycia wiele interesujących fantów. Ponadto: maraton fitness, morsowanie, turniej piłki nożnej halowej, sztafeta pływacka, bieg "Policz się z cukrzycą" i finałowy koncert w MHS.
Co, gdzie i o której będzie się działo przeczytacie TUTAJ: https://mlawa.pl/artykul/wielka-orkiestra-swiatecznej-pomocy-zagra-w-mlawie

W weekend koniecznie trzeba odwiedzić dziadków i złożyć życzenia z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka (przypadają 21 i 22 stycznia). Mławskim seniorom składamy serdeczne życzenia!

We wtorek 24 stycznia o 19:00 tradycyjnie zapraszamy do Mławskiej Hali Sportowej na rozgrywki Dan-Bud Amatorskiej Ligii Futsalu, czyli amatorskie rozgrywki piłki nożnej dla dorosłych, organizowane przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz firmę Dan-Bud.

Do wspólnego biegania w ramach spotkań z cyklu „Biegaj w Mławie” zachęca MOSiR. Miłośnicy tej dyscypliny spotykają się w soboty o godzinie 9:00 na Stadionie Miejskim im. Ireny Szewińskiej w Mławie. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy.

Magdalena Grzywacz/KSM