Wielkość czcionki

Tłumacz Migam.org

Mława

Twoje miejsce.
Twój czas.

TMTTB zaprasza na Koncert im. Tekli Bądarzewskiej

Agnieszka Puzio-Dębska / 21 listopada 2022

Towarzystwo Miłośników Twórczości Tekli Bądarzewskiej

zaprasza na Koncert im. Tekli Bądarzewskiej

25 listopada 2022 r. (piątek) o godz. godz. 18:00

w sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Mławie

Wystąpią: Jan Lewandowski (wiolonczela) oraz Piotr Pawlak (fortepian) 

Zaproszenie wirtualne dostępne TUTAJ

Jan Lewandowski

Polski wiolonczelista, solista oraz kameralista. Laureat wielu ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów muzycznych, m.in. III nagroda oraz wszystkie nagrody pozaregulaminowe na Międzynarodowym Konkursie im. Michała Spisaka w Dąbrowie Górniczej, Grand Prix na Międzynarodowym Konkursie Muzycznym w Wilnie. Był także półfinalistą Międzynarodowego Konkursu Wiolonczelowego im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie.
Jako solista koncertował z orkiestrami Filharmonii Bałtyckiej, Polskiej Filharmonii Kameralnej Sopot, Filharmonii Świętokrzyskiej, Orkiestry Kameralnej Progress.
Występował w Szwajcarii, Niemczech, Włoszech, Austrii, Szwecji, Białorusi, Ukrainie, Litwie, a także na najważniejszych scenach Polski, takich jak m.in. Filharmonia Narodowa w Warszawie, NOSPR w Katowicach, Europejskie Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach, Filharmonia Pomorska w Bydgoszczy czy Filharmonia Bałtycka w Gdańsku.
Kształcił się w klasie jednego z najwybitniejszych polskich wiolonczelistów – Marcina Zdunika.
Od 2019 roku jest członkiem zespołu Polish Soloists.

Piotr Pawlak

Polski pianista, solista i kameralista. Zwycięzca XI Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego w Darmstadt (2017), laureat konkursów chopinowskich w Pekinie (2016) i Budapeszcie (2018) oraz I Międzynarodowego Konkursu Muzyki Polskiej w Rzeszowie (2019). Koncertował w USA, Rosji, Chinach, Gruzji i w wielu krajach Europy oraz występował z wieloma polskimi i zagranicznymi orkiestrami, m.in. Filharmonii Narodowej, Bałtyckiej, Zachodnio czeskiej, Ningbo czy Polską Filharmonią Kameralną Sopot. 
W ubiegłym roku zadebiutował na legendarnej scenie Teatru „La Scala” w Mediolanie. Brał udział w XVII (2015) i XVIII (2021) Międzynarodowym Konkursie im. Fryderyka Chopina w Warszawie. W 2014 roku otrzymał stypendium ufundowane przez Krystiana Zimermana. W 2021 ukończył z wyróżnieniem Akademię Muzyczną im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku w klasie fortepianu prof. Waldemara Wojtala. Studiuje również dyrygenturę, gra na organach, improwizuje oraz jest magistrem matematyki.

Jan Lewandowski i Piotr Pawlak współpracują od 2017 roku

Jako soliści i kameraliści występowali na najważniejszych scenach Polski, takich jak Filharmonia Narodowa czy Europejskie Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego i w wielu krajach Europy. Występowali z kilkoma krajowymi i zagranicznymi orkiestrami, m. in. Filharmonii Bałtyckiej czy Polskiej Filharmonii Kameralnej Sopot. Byli stypendystami Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci.
Mają na swoim koncie wiele osiągnięć na konkursach międzynarodowych.
W tym roku zdobyli I nagrodę na II Ogólnopolskim Konkursie Duetów z Fortepianem w Gdańsku.
Muzycy są absolwentami Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku.