Sztafety Gimnazjum nr 1 medalistami mistrzostw powiatu | Mława

Twoje miejsce.
Twój czas.

Sztafety Gimnazjum nr 1 medalistami mistrzostw powiatu

Lidia Gniadek / 06 kwietnia 2016

Udany występ zanotowali biegacze z Gimnazjum nr 1 na mistrzostwach powiatu w sztafetowych biegach przełajowych. Oba nasze zespoły uplasowały na podium. Chłopcy wygrali swój bieg, natomiast dziewczęta uplasowały się na trzeciej pozycji.

Sztafety składają się z dziesięciu osób. Trenerzy mogą zabrać także rezerwowych – z tego prawa skorzystał pan Adam Szymański. Prowadzona przez niego ekipa chłopców składała się z jedenastu biegaczy. W składzie znaleźli się Marcin Kubit z klasy 2c, Sebastian Tejs z klasy 2d, Bartosz Krajewski z klasy 2d, Mateusz Ludwiczak z klasy 2d, Mateusz Jaremek z klasy 2b, Bartłomiej Olszewski z klasy 1e, Dawid Miksza z klasy 1b, Dawid Ostrowski z klasy 1b, Marcin Pokojski z klasy 3c, Dominik Rutkowski z klasy 3b, Jakub Bastkowski z klasy 1c oraz Gracjan Zabuski z klasy 3b.

Uczniowie Gimnazjum nr 1 mieli za rywali sześć zespołów z terenu całego powiatu. Niezagrożeni sięgnęli po pierwszą lokatę, wyprzedzając w bezpośredniej walce Lipowiec Kościelny i Gimnazjum nr 2 Mława. Ten sukces miał podwójną wartość – nie tylko przyniósł tytuł mistrza powiatu, ale pozwolił się zakwalifikować do finału mistrzostw rejonu, który zostanie rozegrany w czwartek 7 kwietnia w Ciechanowie.

Konkurencja wśród dziewcząt była mniejsza, do rywalizacji przystąpiło pięć drużyn. Naszym zawodniczkom przypadło trzecie miejsce, wyżej uplasowały się biegaczki z Lipowca Kościelnego i Szreńska. W składzie Gimnazjum  znaleźli się Julia Bylicka z klasy 2d, Weronika Wieczorek z klasy 2d, Jolanta Antos z klasy 1d, Weronika Dębska z klasy 3f, Natalia Zawadzka z klasy 1a, Natalia Karsznia z klasy 1c, Weronika Rychcik z klasy 3f, Wiktoria Jackowska z klasy 1d, Jolanta Grotkowska z klasy 2d oraz Gabriela Jabłonowska z klasy 1a.

Opiekunami naszych zawodników byli Pan Adam Szymański i Pani Elżbieta Kaszubska.