Świąteczna Mława | Mława

Wielkość czcionki

Tłumacz Zamigam

Mława

Twoje miejsce.
Twój czas.

Świąteczna Mława

Krzysztof Napierski / 16 grudnia 2022

Święta za pasem, nic więc dziwnego, że w najbliższych dniach będziemy mieli w Mławie wiele okazji, by poczuć bożonarodzeniowy klimat. Nie zapomnimy też jednak o naszych bohaterach.

W sobotę 17 grudnia o godz. 10.00 upamiętnimy 80. rocznicę śmierci czworga bohaterskich żołnierzy Armii Krajowej powieszonych w 1942 r. na mławskim rynku. Uroczystość odbędzie się przy tablicy pamiątkowej znajdującej się przy ul. Chrobrego. Po jej zakończeniu, około godz. 10:30, w sali na piętrze Miejskiego Domu Kultury w Mławie rozpocznie się prowadzona przez mgra Michała Nowakowskiego sesja popularno-naukowa pt. „Egzekucja żołnierzy AK w dniu 17 grudnia 1942 r. w Mławie”. Z jej porządkiem można się zapoznać TUTAJ.

W sobotę i niedzielę 17 i 18 grudnia w miejskim parku odbędzie się Jarmark Bożonarodzeniowy. Będzie można nie tylko zakupić wspaniałe prezenty, dekoracje, ekologiczne produkty, swojskie jadło, ale również skorzystać z wielu atrakcji. Dzieci z pewnością ucieszą się z bożonarodzeniowej stajenki ze zwierzętami oraz mechanicznej mikołajowej kolejki. W tych dniach swoje stoiska będą miały również Koła Gospodyń Wiejskich z terenu powiatu mławskiego. Z programem jarmarku można się zapoznać TUTAJ.

W ten weekend znajdzie się też coś dla miłośników sportu. Mława Basket zaprasza fanów koszykówki na V Świąteczny Turniej 3x3w sobotę 17 grudnia o godz. 10:00  w Mławskiej Hali Sportowej. Aktualne informacje o turnieju można znaleźć TUTAJ, natomiast zapisać się – TUTAJ. Z kolei w niedzielę 18 grudnia o godz. 10:00 w Mławskiej Hali Sportowej rozpocznie się Turniej Bożonarodzeniowy o Puchar Prezesa MKS Mławianka Mława.

Przypominamy, że do końca roku 2022 w Muzeum Ziemi Zawkrzeńskiej można oglądać wystawę „Dawne zawody w miniaturze” przygotowaną przez Muzeum Domków Lalek, Gier i Zabawek. Ekspozycja składa się z 15 dioram artystycznych, z których każda przedstawia historię jednego z dawnych, tradycyjnych zawodów. Są wśród nich profesje już zapomniane, jak praczka czy zielarka, obecnie ginące i rzadkie – jak kowal, szewc, garncarz, szwaczka, a także te nadal praktykowane – piekarz, stolarz.

oprac. KN

il.: Public Domain Pictures