Sukcesy mławskich tancerzy

Agnieszka Puzio-Dębska / 05 marca 2012

W miniony weekend tancerze Mławskiego Centrum Tańca wystartowali po raz pierwszy po feriach zimowych, podczas których brali udział w tygodniowym zgrupowaniu w Olecku.

Zimowy obóz szkoleniowy przyniósł dobre rezultaty na dwóch imprezach, w których uczestniczyli mławscy tancerze.

W Wyszkowie (3.03) w kategorii 10-11 lat, klasa E, startujący po raz pierwszy w tej kategorii Artur Szumacher z Katarzyną Welenc zajęli 5 miejsce.

W kategorii 12-13 lat kl. E – również debiutanci (i młodsi w grupie wiekowej) Tomasz Skiba i Monika Majran przegrywając jedną oceną zajęli 4 miejsce,  tuż za podium.

Starszy brat Tomasza – Krzysztof wraz z Klaudią Janik startujący w kategorii powyżej 15 lat i klasie E wywalczyli awans do finału i zajęli 3 miejsce, a mając zdobyte już 4 z kolei miejsca na podium oraz wymaganą ilość punktów uzyskali tym samym klasę D. Awans do finału w tej kategorii uzyskali również Piotr Jankowski i Patrycja Zakrzewska kończąc rywalizację na 6 miejscu.

W tej samej kategorii, lecz klasie D startowały 2 mławskie pary: Mariusz Różański i Kamila Oleszkin, którzy zajęli 5 miejsce oraz Kamil Radzewicz i Maja Rakowska, którzy pokonując wszystkie pary, m.in. z Radomia, Kutna i Warszawy stanęli na najwyższym podium, a dodatkowo spełniając wymogi punktowe i uzyskując już piaty raz miejsce na podium zostali przeklasyfikowani do klasy C.

Dużą niespodziankę na turnieju sprawili Nikodem Pietrzak i Karina Czaplicka, tańczący ze sobą od września 2011. Startując w kategorii 14-15 lat kl. E zajęli 3 miejsce (liczące się do podwyższenia klasy). Ich debiutujący w tej kategorii koledzy - Cezary Dymkowski i Aleksandra Gronkiewicz zajęli 7 miejsce.

Nikodem i Karina powtórzyli swój wynik z Wyszkowa na drugi dzień (4.03) w Warszawie, gdzie znów stanęli na podium coraz bardziej zbliżając się do wyższej klasy.

Na turnieju w Wyszkowie Klub Sportowy „Mławskie Centrum Tańca” był najliczniej reprezentowanym klubem spośród wszystkich uczestniczących w tej imprezie.

Od stycznia 2012 klub reprezentują w turniejach tańca sportowego (na poziomie ogólnopolskim – w sporcie kwalifikowanym) 22 pary taneczne. Klub jest  jednym z największych klubów działających w sporcie tanecznym na Mazowszu. Liczba ta z pewnością przełoży się nie tylko na ilość startów, ale i promocję Mławy w Polsce.