O kwestiach dotyczących dzielnicy, nowych inwestycjach a także postępie w rozmowach odnośnie budowy przejścia dla pieszych nad torami, w poniedziałek 19 listopada mieszkańcy dzielnicy Wólka rozmawiali z przedstawicielami ratusza.
Na zebranie zorganizowane przez Przewodniczącą Zarządu Osiedla nr 9 - Urszulę Sasiak licznie przybyli mieszkańcy. Władze miasta reprezentowała Janina Budzichowska – Zastępca Burmistrza Miasta Mława oraz Przewodniczący Rady Miasta Krzysztof Wasiłowski. Mieszkańcy poruszali wiele tematów i interesujących ich kwestii, jednak spotkanie zdominowała sprawa budowy kładki dla pieszych nad torami w miejscu istniejącego przejazdu w ciągu ulic Kościuszki-Batorego.
Krzysztof Jaros, naczelnik Wydziału Rozwoju i Inwestycji, przekazał ostatnie ustalenia po rozmowach Burmistrza Miasta Mława – Sławomira Kowalewskiego z Podsekretarzem Stanu w Ministerstwie Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej - Andrzejem Masselem. Do spotkania doszło 13 listopada br. w Warszawie. Pan Minister był doskonale zorientowany w potrzebach i oczekiwaniach władz oraz mieszkańców Mławy, dzięki poprzedzającej spotkanie korespondencji parlamentarzystów – Mirosława Koźlakiewicza oraz Jana Marii Jackowskiego. W efekcie rozmów obecny na spotkaniu Aleksander Wołowiec, Członek Zarządu oraz Dyrektor ds. Inwestycji PKP Polskie Linie Kolejowe SA zobowiązał się do opracowania wstępnej koncepcji wraz z wyceną spodziewanych kosztów realizacji obiektu inżynieryjnego w Mławie. Koncepcja powstanie w oparciu o warunki techniczne, wydane na wniosek miasta przez Zakład Linii Kolejowych w Olsztynie 14 września br.
W odniesieniu do ustaleń, które zapadły w Ministerstwie Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej, 16 listopada br. Burmistrz Miasta Mława wystosował pismo do Aleksandra Wołowca i obecnie oczekuje na odpowiedź.