Wielkość czcionki

Tłumacz Migam.org

Mława

Twoje miejsce.
Twój czas.

Sportowy weekend i początek wakacji! Będzie się działo w Mławie

Urszula Adamczyk / 24 czerwca 2022

To będzie weekend pełen sportowych emocji. Przed piłkarzami Mławianki Mława niezwykle ważny mecz. A w niedzielę cała Mława (i nie tylko) spotka się podczas VI Mławskiego Święta Rowerów. Oczywiście nie zabraknie też muzycznych wydarzeń.

 

W sobotę 25 czerwca Stowarzyszenie Joker Mława zaprasza na mławski stadion na Otwarte Amatorskie Mistrzostwa Mazowsza w Piłkę Nożną. Turniej piłkarski między 9:00 a 12:00 rozegrają dzieci. Wydarzeniu będą towarzyszyć animacje, konkursy i minizawody.

A już o 17.00 również na mławskim stadionie mecz o wejście do III ligi rozegra Mławianka Mława! To drugi mecz barażowy naszej drużyny z MKS Piaseczno. W pierwszym był remis, dlatego sobotni wynik będzie decydujący. Trzymajmy kciuki!

Przypominamy również, że w soboty o godz. 9:00 przy pływalni Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji rozpoczynają się zajęcia nordic walking. Spacer ścieżkami mławskiego lasu to doskonały sposób na rozpoczęcie dnia oraz zadbanie o zdrowie i kondycję.
Tego samego dnia na bezpłatne zwiedzanie zaprasza w godzinach 8:00-15:00 Muzeum Ziemi Zawkrzeńskiej. Przypominamy, że do 30 czerwca jest dostępna dla zwiedzających wystawa czasowa „Mazowsze w spódnicy” (wstęp bezpłatny).

Ponadto latem w każdą sobotę w godz. 17:00-20:00 w parku miejskim odbywać się będą potańcówki letnie przy muzyce zespołów DUO i Golden Night.

W niedzielę odbędzie się 6. edycja Mławskiego Święta Rowerów, na którą zapraszamy wszystkich miłośników jednośladów. Zachęcamy do udziału w imprezie całe rodziny, jak również osoby indywidualne w każdym wieku. Do wyboru będą dwie trasy: fioletowa o długości 9 km i zielona o długości 14 km. Na trasach uczestnicy dostaną pieczątki upoważniające do wzięcia udziału w losowaniu cennych nagród! Superatrakcją tegorocznej edycji będzie wyścig dla maluchów na rowerkach biegowych. Aby wziąć udział w Mławskim Święcie Rowerów wystarczy mieć rower, kask i zarejestrować się w biurze zawodów na stadionie MOSiR-u 26 czerwca (czynne będzie od godziny 10:00). Początek imprezy i start rowerzystów zaplanowano na godzinę 12:00, jej zakończenie – na 16:00.

Również w niedzielę 26 czerwca kolejny koncert na estradzie w parku miejskim. O godz. 18:00 w recitalu „Od klasyki do rozrywki” wystąpi Beata Mańkowska. Artystka wykona największe hity z debiutanckiej płyty „Taka właśnie jestem” („Splecione dłonie”, „Żyj z całych sił”, „Świat jest piękny”) połączone z włoskimi przebojami („Felicita”, „Ci Sara”), muzyką taneczną, najpiękniejszymi pieśniami neapolitańskimi, utworami musicalowymi, operetkowymi i operowymi. Koncert poprowadzi z humorem kabareciarz i prezenter Radia Silesia – Andrzej Miś.

A już od wtorku Muzeum Ziemi Zawkrzeńskiej rusza z wakacyjnymi warsztatami dla najmłodszych. Pierwszego dnia będą to zajęcia z przyrody, w środę – plastyczne, w czwartek – warsztaty czerpania papieru, w piątek natomiast dzieci wykonają własnoręcznie lalki słowiańskie. Dwugodzinne zajęcia zaczynają się codziennie o 10.00. Są adresowane do dzieci w wieku 7-12 lat. Obowiązują na nie zapisy telefoniczne pod nr.:23 654 33 48.