Twoje miejsce.
Twój czas.

Sportowe wieści z Gimnzjum nr 2

root@npc.pl / 17 marca 2008

1) I Turniej eliminacyjny w piłce siatkowej Mistrzostw Powiatu Gimnazjalistów (chłopcy) – Lipowiec Kościelny 15.01.2008r.

W turnieju półfinałowym brały udział cztery zespoły Gimnazjum Lipowiec Kościelny, Gimnazjum nr 2 Mława, Gimnazjum Wieczfnia i Gimnazjum Stupsk. Tylko dwa najlepsze zespoły mogły zakwalifikować się do Finału Mistrzostw Powiatu. Jak rok wcześniej ze znakomitej strony pokazali się zawodnicy naszego Gimnazjum nr 2. Dwa wysoko wygrane mecze ze Stupskiem i Wieczfnią po 2:0 w setach na początku turnieju ustawiły turniej. Podopieczni Tomasz Osińskiego jak w roku ubiegłym awansowali do Finału Mistrzostw Powiatu Gimnazjalistów w piłce siatkowej.

Wyniki Gimnazjum nr 2 Mława:
Stupsk - Gim. Nr 2 Mława 0:2
Wieczfnia - Gim. Nr 2 Mława 0:2
Lipowiec - Gim. Nr 2 Mława 2:1

Do finału mistrzostw powiatu zakwalifikowało się Gimnazjum z Lipowca (I miejsce) i Gimnazjum nr 2 Mława (II miejsce)

2) Finał Mistrzostw Powiatu Gimnazjalistów w piłce siatkowej (chłopcy) – Radzanów 21.01.2008r.

Siatkarzom z Gimnazjum nr 2 w Mławie rozgrywanie finału powiatowego w Radzanowie bardzo sprzyja.
Reprezentacja mławskiego Gimnazjum nr 2 drugi raz z rzędu sięgnęła po siatkarskie mistrzostwo naszego powiatu. W drodze po tytuł odnieśli komplet zwycięstw. Wszyscy rywale polegli w tri-breakach. Po przegranym pierwszym secie mobilizowali się w drugim i trzecim, który rozstrzygali na swoją korzyść. Taką sytuację przerabiali trzy krotnie.

IV miejsce – Gimnazjum Radzanów

3) Finał Mistrzostw Rejonu Gimnazjalistów w piłce siatkowej (chłopcy) – Mława 31.01.2008r.
W turnieju finałowym brało udział sześć zespołów Gimnazjum Zielona, Gimnazjum nr 2 Mława, Gimnazjum nr 1 w Żurominie i Gimnazjum nr 3 w Pułtusku, Gimnazjum Młock i Szczytno. Zespoły rozlosowano do dwóch grup. W grupie pierwszej znalazły się: Żuromin, Pułtusk i Młock zaś w grupie drugiej: nasza drużyna, wielokrotny mistrz powiatu żuromińskiego jak i rejonu Zielona i Szczytno. W grupach grano systemem „każdy z każdym”. Aby myśleć o walce o pierwsze miejsce, w wielkim finale nasza drużyna musiała wygrać w swojej grupie wszystkie mecze, niestety w drugim meczu po pięknej grze ulegliśmy Zieloną, z którą niestety przegraliśmy w setach 2:1 Wygrany mecz ze Szczytnem 2:0 dał nam jeszcze nadzieje na walkę o brązowy krążek. Po miażdżącej przewadze w walce w meczu o trzecie miejsce wygraliśmy 2:0 z mistrzem powiatu pułtuskiego Gimnazjum nr 3. Mecz z Zieloną można powiedzieć był przedwczesnym finałem turnieju.