Ślimaczki poznały burmistrza Mławy i zwiedziły ratusz | Mława

Wielkość czcionki

Tłumacz Zamigam

Mława

Twoje miejsce.
Twój czas.

Ślimaczki poznały burmistrza Mławy i zwiedziły ratusz

Krzysztof Napierski / 10 maja 2024

Przemiłą wizytę złożyły w ratuszu sześciolatki z grupy Ślimaczki Miejskiego Przedszkola Samorządowego nr 4 w Mławie. Dzieci spotkały się z Burmistrzem Miasta Mława Piotrem Jankowskim i Przewodniczącym Rady Miasta Filipem Kowalczykiem oraz obejrzały najciekawsze miejsca siedziby urzędu miasta.

Burmistrz Piotr Jankowski zaprosił dzieci wraz z opiekunkami – wychowawczynią Anettą Zarębską i przedstawicielką rodziców Kingą Gil – do swojego gabinetu, gdzie zachęcił je do złożenia pamiątkowych wpisów w swoim kalendarzu oraz wręczył upominki w postaci kolorowanek i przydatnych odblasków. Dzieci z kolei przekazały mu piękną kartę z własnoręcznie wykonanym herbem Mławy i życzeniami.

Po ratuszu oprowadził młodych gości Krzysztof Napierski. Pokazał im m.in. kancelarię urzędu, kasy, barwny witraż z artystyczną wersją herbu miasta, tryptyki „Drzwi do Mławy”, galerię fotografii dawnej Mławy, salę konferencyjną, która przed laty pełniła funkcję sali ślubów oraz ratuszowe patio. Przewodnik był pod dużym wrażeniem wiedzy przedszkolaków na temat Mławy oraz Polski.

Dziękujemy za przemiłe spotkanie!

KN / KSM