Jak wynika z badań Głównego Inspektoratu Sanitarnego, średnio 17,4 na 100 tysięcy mieszkańców Polski zapada na COVID-19. W grupie tej przeważają kobiety. Przypominamy o wsparciu, na jakie w związku z pandemią mogą liczyć mławscy przedsiębiorcy. Tutejszy urząd pracy od wczoraj przyjmuje wnioski o pomoc w ramach tzw. Tarczy Antykryzysowej. Od jutra w miejscach publicznych obowiązkowo chodzimy w maseczkach.
Jak poinformował Główny Inspektorat Sanitarny, zapadalność w Polsce na COVID-19 na 100 tys. mieszkańców wynosi 17,4. Najwyższe wskaźniki są odnotowywane w województwach mazowieckim – 30,7; dolnośląskim – 24,0; łódzkim – 21,5. Najniższą zapadalność odnotowano z kolei w województwach pomorskim – 7,3; lubuskim – 7,7; warmińsko-mazurskim – 8,6. W strukturze zachorowań na COVID-19 kobiety stanowią 55,2 proc. przypadków, a mężczyźni – 44,8 proc. Z wynikami badań opublikowanymi przez GIS można się zapoznać TUTAJ i TUTAJ. Z aktualnymi danymi dotyczącymi sytuacji epidemiologicznej na terenie powiatu mławskiego można się zapoznać w dzisiejszym KOMUNIKACIE Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Mławie.
Przypominamy, że na wsparcie Urzędu Miasta Mława mogą liczyć przedsiębiorcy regulujący podatki i opłaty na rzecz miasta. Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, mogą wnioskować o odroczenie terminów płatności podatku lub opłaty oraz rozłożenie zapłaty na raty. Każda decyzja o pomocy będzie podejmowana indywidualnie po uprzednim złożeniu odpowiedniego wniosku. Więcej informacji na ten temat można znaleźć w naszym ARTYKULE.
Do 27 kwietnia Powiatowy Urząd Pracy w Mławie przyjmuje wnioski o dofinansowanie dla mikroprzedsiębiorców w ramach tzw. Tarczy Antykryzysowej. Pomoc jest udzielana w oparciu o ustawę o szczegółowych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych oraz niektórych innych ustaw. Informacje na ten temat publikuje na swojej STRONIE mławski PUP. Urząd uruchomił także infolinię dla osób zainteresowanych otrzymaniem tego rodzaju wsparcia – szczegóły TUTAJ.
Od czwartku 16 kwietnia 2020 r. będziemy mieli obowiązek zasłaniania ust i nosa. Każda osoba w miejscu publicznym będzie musiała nosić maseczkę, szalik lub chustkę, która zakryje zarówno usta, jak i nos. Obowiązek dotyczy wszystkich, którzy znajdują się na ulicach, w urzędach, sklepach czy miejscach świadczenia usług oraz zakładach pracy. O tym oraz innych aktualnie obowiązujących ograniczeniach można przeczytać na STRONIE Serwisu Rzeczypospolitej Polskiej.
KN / UMM