Przynieś na Dni Mławy posegregowane odpady - wygraj telewizor LG | Mława

Wielkość czcionki

Tłumacz Zamigam

Mława

Twoje miejsce.
Twój czas.

Przynieś na Dni Mławy posegregowane odpady - wygraj telewizor LG

root@npc.pl / 09 lipca 2010

W trakcie Dni Mławy na wspólnym stoisku LG Electronics Mława, Aminexu i Rekopolu będą zbierane posegregowane odpady: szkło, plastik i papier.
W zamian na przyniesione posegregowane odpady – mieszkańcy otrzymają zielone nagrody.
11 lipca na głównej scenie, podczas podsumowania konkursów odbędzie się losowanie nagrody głównej – telewizora 50” marki LG!
Zachęcamy do segregacji odpadów i przyniesienia ich do specjalnie przygotowanych pojemników.

Poniżej prezentacji firm, które uczestniczą w promocji ekologicznych prokonsumenckich zachowań:

Prezentacja firmy Aminex:
Aminex Sp. z o.o. funkcjonuje na rynku od 1996 roku. Przedmiotem działania firmy jest gospodarka odpadami ze szczególnym uwzględnieniem recyklingu surowców wtórnych. Dysponujemy zapleczem sprzętowo-logistycznym do obsługi zleceniodawców i obróbki odpadów w Grodzisku Mazowiecki.
Oferujemy usługi w zakresie:

  • wywozu i odzysku lub unieszkodliwienia odpadów
  • selektywnej zbiórki surowców wtórnych (papier, szkło, plastik, puszki), bio-odpadów, pozostałych odpadów, opon, gabarytów
  • niszczenia produktów i innych towarów wymagających pozbawienia ich cech pierwotnego przeznaczenia,
  • innych prac porządkowych i związanych z odpadami.

Ponadto dostarczamy worki do gromadzenia odpadów, w tym do selektywnej zbiórki. Worki są produkowane z odzyskanych uprzednio odpadów tworzyw sztucznych.
Oferujemy pełny asortyment pojemników do gromadzenia odpadów, w tym prasokontenerów i belownic.
Współpracujemy z wieloma przedsiębiorstwami i instytucjami w zakresie kompleksowego odbioru odpadów z uwzględnieniem selektywnej zbiórki lub jej wdrażaniem. Naszą ambicją jest wspomaganie wszystkich zainteresowanych realizacją zrównoważonej gospodarki odpadami w swoim otoczeniu, a szczególnie selektywnej zbiórki „u źródła”.
Dysponujemy infrastrukturą przygotowującą surowce wtórne do przekazania finalnemu odbiorcy, gdzie znajdują odpowiednie zagospodarowanie. Posiadamy specjalistyczny sprzęt umożliwiający należyte wykonywanie zleceń.
Obecnie z powodzeniem pozyskujemy selektywnie min: papier, szkło, tworzywa sztuczne, metale, odpady organiczne, opony, gabaryty. Posiadamy wieloletnie umowy na odbiór i wykorzystanie pozyskanych i odpowiednio przygotowanych surowców wtórnych.
Odpady zbieramy na terenie wielu gmin, osiedli, zakładów i urzędów centralnej i południowo-zachodniej części województwa mazowieckiego.
Wśród naszych klientów zyskujemy uznanie jako firma rzetelna i wiarygodna
Poza komercyjną usługą Aminex angażuje się w działania mające na celu edukację i promocję działań pro-środowiskowych. W tym celu we współpracy z Urzędami Gmin, Ośrodkami Kultury, sołectwami, Organizacjami Odzysku firma nasz propaguje problematykę odpadową poprzez prelekcje w szkołach, konkursy, zbiórki surowców wtórnych oraz kolportaż ulotek i plakatów. Wszystkie działania mają za zadanie wskazywać właściwe zachowania środowiskowe.
Firma postrzegana jest na rynku jako przyjazna społecznościom lokalnym oraz środowisku naturalnemu. Przedsiębiorstwo zdobyło uznanie władz samorządowych i administracyjnych

Rekopol Organizacja Odzysku S.A.
Rekopol to jedna z najdłużej działających na rynku Organizacja Odzysku, która w imieniu Przedsiębiorców realizuje obowiązek odzysku i recyklingu odpadów opakowaniowych.
Rekopol działa w oparciu o zasadę non-profit. Istotną część środków pozyskiwanych od Przedsiębiorców przekazujemy na budowę systemu selektywnej zbiórki odpadów opakowaniowych. Obecnie współpracujemy z firmami komunalnymi działającymi na terenie ponad 1100 gmin.
Rekopol jest organizacją odzysku, dla której edukacja ma ogromne znaczenie. Selektywna zbiórka odpadów, świadome zakupy, dbałość o środowisko naturalne to główne przesłania naszych działań prowadzonych pod jednym hasłem:
POPIERAM RECYKLING - SEGREGUJĘ ODPADY
Przesłanie to pojawia się na ulotkach, plakatach i innych materiałach wręczanych podczas spotkań z mieszkańcami, nauczycielami w czasie eko-pikników i festynów. Hasło to widoczne jest na tysiącach pojemników i worków do selektywnej zbiórki odpadów. Nasze działania adresujemy do różnych grup odbiorców: dzieci, młodzieży, dorosłych.
Współpraca Rekopolu z operatorami komunalnymi to długofalowa, oparta na stabilnych zasadach, partnerska budowa systemu zbiórki selektywnej. Obok atrakcyjnych dopłat do każdej, selektywnie zebranej i przekazanej do recyklingu tony odpadów opakowaniowych oferujemy doradztwo z zakresie optymalizacji systemu zagospodarowania odpadów, współdziałanie w zakresie edukacji ekologicznej i o znakowanie systemu zbiórki prowadzonej na terenie gminy (plakaty, ulotki informacyjne).


LG Electronics Mława
Firma LG Electronics Mława Sp. Z o.o. istnieje od 1 marca 1999 roku, kiedy to zakupiła od firmy Curtis Electronics grunty, budynki i istniejące wyposażenie produkcyjne. Do końca 1999 roku zdolności produkcyjne firmy osiągnęły poziom 250 000 sztuk odbiorników rocznie. Od 2004 roku firma produkuje w technologii przyjaznej dla środowiska nowoczesne odbiorniki ciekłokrystaliczne (LCD) oraz plazmowe (PDP). W 2005 roku Koncern postanowił zainwestować 110 mln USD w rozbudowę fabryki w Mławie. Na dodatkowych 39 ha powstały nowe hale produkcyjne, zdecydowano również o utworzeniu ośrodka badawczego. Powiększony zakład zaoferował 2150 nowych miejsc pracy. Również w 2005 roku decyzją kapituły, składającej się z przedstawicieli ambasad i izb przemysłowo-handlowych reprezentując kraje o największym znaczeniu inwestycyjnym w Polsce firma LG Electronics Mława otrzymała tytuł Inwestora Roku 2005. Jednocześnie koreańska inwestycja została uznana za najlepszą na Mazowszu. Skala produkcji wyniosła 1,2 mln szt. produktów rocznie. Początek roku 2006 to wielkie wydarzenie. Została oddana do użytku nowa fabryka MA2 wraz z dużym zapleczem logistycznym. Nowa hala produkcyjna powstała w zawrotnym tempie pięciu miesięcy! Pod koniec stycznia 2006 roku nastąpił odbiór obiektu. 10 sierpnia tegoż roku wyprodukowano pierwszy moduł plazmowy. Produkcja w roku 2006 przekroczyła poziom 3,1 mln sztuk. W niedługim czasie rozpoczęto budowę nowej fabryki MA3. Oddanie fabryki do użytku nastąpiło wiosną 2007 roku. W kolejnych latach dzięki wdrażaniu wielu innowacyjnych projektów LG Electronics Mława stała się jednym z najlepszych i najbardziej konkurencyjnych kosztowo zakładów LG Electronics na świecie. W 2009 roku wyprodukowano 6,4 mln sztuk odbiorników.

LG Electronics Mława to także firma odpowiedzialna środowiskowo oraz społecznie - wdrożono oraz stale doskonali się strategię zarządzania środowiskowego w celu rozwijania produktów ekologicznych. Wśród głównych osiągnięć z zakresu ochrony środowiska jako zakład możemy się pochwalić m.in. wybitnymi wynikami z zakresu oszczędności energii (redukcja zużycia o ponad 30%) oraz gospodarki odpadami. Zakład angażuje się również w działalność dla lokalnych społeczności. Od 2 lat pomagamy Organizacji Odzysku Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego AURAEKO propagować selektywną zbiórkę odpadów elektrycznych i elektronicznych wśród uczniów szkół gimnazjalnych w całym kraju. Szkoły, które zbiorą najwięcej zużytego sprzętu oraz przeprowadzą kampanię uświadamiającą nagradzane są naszymi produktami. Szczególnie aktywne zaangażowanie w sprawy ochrony środowiska zostało wyróżnione w skali globalnej. W roku 2008 oraz 2010 zakład, podczas dorocznej konferencji ochrony środowiska odbywającej się w Korei został nagrodzony za wdrażanie najlepszych praktyk z zakresu zarządzania energią i odpadami.