Wielkość czcionki

Tłumacz Migam.org

Mława

Twoje miejsce.
Twój czas.

Pomoc z Mławy dla ukraińskich żołnierzy

Urszula Adamczyk / 24 listopada 2022

Kurtki, materace, piły elektryczne – to część darów, które w środę 23 listopada przekazaliśmy żołnierzom z Ukrainy.

W transporcie, który w tym tygodniu dotrze na front, znajduje się 60 wojskowych kurtek, 30 czajników, 20 kuchenek elektrycznych, 60 śpiworów, 2 piły łańcuchowe z osprzętem, 45 koców, 27 wodoodpornych polarów, 27 materaców, a także ciepłe skarpety, rękawice, bielizna termiczna, czapki i kominiarki.  

Na zakupy miasto przeznaczyło środki przekazane nam przez miasto partnerskie Viernheim. Podczas pakowania darów i przygotowywania ich do przewiezienia, obecny był goszczący akurat w Mławie burmistrz tego miasta Matthias Baaß.

Pomoc przekazało również, m.in. w postaci żywności o długim terminie przydatności Stowarzyszenie „Bądźmy razem” działające przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Mławie.

Dzięki środkom z Viernheim możemy planować kolejne zakupy. Tym razem żołnierze poprosili o agregaty prądu. Czekamy na dostawę zamówionych przez nas urządzeń.

Miasta partnerskie Viernheim i Moscufo od momentu wybuchu wojny wspierają Mławę w pomocy uchodźcom i Ukraińcom walczącym w swoim kraju. Dotychczas przekazały nam na ten cel 450 tys. zł.

Wojna w Ukrainie trwa od 9 miesięcy. Do naszego miasta wciąż przybywają zza wschodniej granicy kobiety i dzieci, które szukają ratunku. Centrum Obsługi Uchodźców Wojennych przy ul. Lelewela czynne jest jeden dzień w tygodniu, ale tego dnia zjawia się w nim wiele ludzi , którzy potrzebują wsparcia, ale też ciepłej odzieży, żywności czy środków czystości.

UA/KSM