Wielkość czcionki

Tłumacz Migam.org

Mława

Twoje miejsce.
Twój czas.

Podsumowaliśmy Dni Mławy 2021

Magdalena Grzywacz / 21 lipca 2021

Samochody tuningowane i zabytkowe, motocykle z różnych epok, stragany rzemieślnicze, zdrowe jedzenie i  food trucki, wystawy, koncerty, wozy strażackie, holi festiwal, odsłonięcie hydrantu, a także uroczyste wręczenie statuetki Świętego Wojciecha Mławianinowi 2020 roku – Kazimierzowi Lewandowskiemu. Dni Mławy 2021 już za nami. Czy były udane?

Przez dwa dni, 10 i 11 lipca, centrum Mławy tętniło życiem. Po miesiącach braku aktywności w przestrzeni miejskiej ulice: 3 Maja, Chrobrego, Żeromskiego, a także park i Stary Rynek wypełniły się przechodniami, osobami kupującymi, sprzedającymi, miłośnikami motoryzacji i dobrego jedzenia w różnym wieku. Nie zabrakło wątków strażackich – związanych z jubileuszem 140-lecia OSP.

Tydzień później, w poniedziałek 19 lipca, burmistrz Sławomir Kowalewski zaprosił na spotkanie podsumowujące tegoroczne Dni Mławy osoby odpowiedzialne za ich organizację. Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Mławie w zastępstwie komendanta Zbigniewa Kąpińskiego reprezentował Tomasz Maciejewski, prezes i także reprezentant mławskiej Ochotniczej Straży Pożarnej. Stowarzyszenie Mława – miasto zabytkowe było reprezentowane przez  prezesa Tadeusza Stabacha, The Event Mławski Festival przez  Adriana Nowakowskiego (występującego także w zastępstwie Krzysztofa Medyńskiego – Stara Motoryzacja). Miejskie jednostki reprezentowali: Muzeum Ziemi Zawkrzeńskiej – dyrektor Barbara Zaborowska, Miejski Dom Kultury w Mławie – dyrektor Edyta Suszek, Miejską Bibliotekę Publiczną – dyrektor Maria Świtoń, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji – Andrzej Karpiński. Natomiast Urząd Miasta Mława – burmistrz Sławomir Kowalewski, Magdalena Staszewska – naczelnik Wydziału Oświaty i Polityki Społecznej oraz naczelnik Wydziału Komunikacji Społecznej i Medialnej – Magdalena Grzywacz.

Sytuacja sanitarna w Europie wciąż nie sprzyja integracji, jednak letnie rozprężenie i zniesienie pewnych ograniczeń dało możliwość zaproponowania obchodów święta miasta w zakresie, który – zdaniem organizatorów –  był atrakcyjny, a równocześnie nie zagrażał zdrowiu mieszkańców Mławy i naszych gości.

Podczas spotkania omawiano realizację poszczególnych elementów obchodów i rozmawiano o planach na przyszły rok. Ustalono, że Dni Mławy 2022 roku zostaną zorganizowane w weekend 9-10 lipca 2022 r. W ten sposób pozostaniemy wierni tradycji, aby święto miasta odbywało się około 13 lipca, dnia, w którym w 1429 roku książęta mazowieccy nadali Mławie prawa miejskie. Liczymy, że realizacja przyszłorocznych Dni Mławy nie napotka żadnych problemów, a oferta spotka się z pełną aprobatą mieszkańców.

Magdalena Grzywacz/KSM