Patriotycznie, historycznie i artystycznie w Mławie | Mława

Wielkość czcionki

Tłumacz Zamigam

Mława

Twoje miejsce.
Twój czas.

Patriotycznie, historycznie i artystycznie w Mławie

Krzysztof Napierski / 05 kwietnia 2024

Najbliższe dni w Mławie przyniosą kilka interesujących wydarzeń. Zapraszamy na „Niedzielne historie” do muzeum i występ Antoniego Syrka Dąbrowskiego do kina. Będziemy też mogli uczcić ofiary tragicznych wydarzeń sprzed lat. Cały czas organizatorzy zapraszają na Planszówkowe Piątki i wspólne sobotnie bieganie.

W sobotę 6 kwietnia kursy do pokazowej zagrody żubrów przy ul. Krajewo rozpoczyna Mławska Kolejka Turystyczna. Pierwszy planowany odjazd – o godz. 10:00 z parkingu autobusowego przed centrum handlowym Stacja Mława. Kolejka pomieści maksymalnie 40 osób, natomiast czas przejazdu wyniesie ok. 25-30 minut. Więcej szczegółów – TUTAJ.

Muzeum Ziemi Zawkrzeńskiej w Mławie zaprasza na kolejne spotkanie w ramach cyklu „Niedzielne historie”. 7 kwietnia w godz. 11:00-13:00 tematem rozmów będą przedwojenni burmistrzowie i starostowie.

W poniedziałek 8 kwietnia o 20:00 w kinie Miejskiego Domu Kultury kolejna odsłona sceny stand-upowej. Tego dnia dla mławian wystąpi Antoni Syrek Dąbrowski. „Jaka piękna katastrofa” to zapiski przeżyć artysty z ostatniego roku, a jego perspektywa zmieniła się znacznie odkąd został ojcem. Przed Antonim wystąpi również support. Więcej informacji oraz link do strony prowadzącej sprzedaż biletów – TUTAJ.

W kolejnych dniach czekają nas dwie ważne rocznice. W środę 10 kwietnia o godz. 8:41, w 14. rocznicę katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem, przedstawiciele Miasta Mława upamiętnią ofiary tamtego tragicznego wydarzenia, składając kwiaty przy dębie pamięci na Starym Rynku (południowa pierzeja). Z kolei w piątek 12 kwietnia o godz. 12:00 przy symbolicznej mogile na cmentarzu parafialnym przy ul. 18 Stycznia upamiętnione zostaną ofiary zbrodni katyńskiej (13 kwietnia obchodzimy Dzień Pamięci Zbrodni Katyńskiej).

Klub Zgrana Mława zaprasza na Planszówkowe Piątki – cykliczne spotkania w Miejskim Domu Kultury w Mławie dedykowane miłośnikom gier planszowych. Przyjść może każdy, bez względu na wiek, po uprzednim zapisaniu się pod nrem tel. 23 654 35 85 (liczba miejsc ograniczona). Spotkania rozpoczynają się o godz. 17:00.

Cały czas do wspólnego rekreacyjnego biegania (nie na wyścigi) w ramach spotkań z cyklu „Biegaj w Mławie” zachęca Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Mławie. Treningi są organizowane w soboty o 9:00 na powietrzu lub w obiektach zamkniętych – o miejscu najbliższego spotkania organizatorzy informują TUTAJ. Zajęcia są prowadzone pod okiem wykwalifikowanych trenerów.

oprac. KN

fot.: MDK w Mławie