Wielkość czcionki

Tłumacz Zamigam

Mława

Twoje miejsce.
Twój czas.

Otwieramy pumptrack!

Magdalena Grzywacz / 21 września 2023

Już 24 września zapraszamy na oficjalne otwarcie mławskiego pumptracku. Wydarzenie będzie połączone z wieloma atrakcjami – swoje umiejętności w wyczynowej jeździe na rowerze zademonstruje przed mławianami m.in. Filip Rawicki – wicemistrz Polski w kategorii Elita Pumptrack.

Tego dnia chcemy przede wszystkim zaprezentować nowy obiekt mieszkańcom i pokazać osobom zainteresowanym jego możliwości. Dlatego do Mławy przyjadą również zawodowi trenerzy, którzy przeprowadzą profesjonalne treningi. Po warsztatach będzie można skorzystać z indywidualnych konsultacji. Dlatego zabierzcie ze sobą rowery, hulajnogi lub deskorolki i pamiętajcie o kasku! Impreza rozpocznie się o 12.00 i potrwa do 16.00.
Przypomnijmy. Tor do wyczynowej jazdy powstaje na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Mławie, obok kortów tenisowych. Prace dobiegają już do końca.
Zbudowano dwa tory. Mniejszy, dla dzieci, jest wpisany w prostokąt o wymiarach 32 m na 12 m. Większy, dla starszych, ma 80 m na 41 m.
Tory są połączone chodnikiem. Zadanie obejmuje również montaż oświetlenia, żeby można było trenować po zmierzchu, monitoring, ławeczki i altany do odpoczynku.
Koszt budowy obiektu to 1 856 000 zł. Środki pochodzą z budżetu miasta.

UA/KSM