Wielkość czcionki

Tłumacz Zamigam

Mława

Twoje miejsce.
Twój czas.

Ostatnie dni konkursu w ramach Europejskiego Roku Młodzieży

Urszula Adamczyk / 02 grudnia 2022

W związku z Europejskim Rokiem Młodzieży Kancelaria Prezesa Rady Ministrów ogłosiła konkursy „Transformacja Ekologiczna Cyfrowa – Twój projekt”, „Pomysł na Samorząd Przyjazny Młodzieży” oraz „Pomysł na Młodzieżową Inicjatywę Roku”. Zgłoszenia są przyjmowane do 5 grudnia.

W konkursie mogą wziąć udział osoby od 15 do 26 roku życia. W przypadku osób poniżej 18 roku życia wymagane jest załączenie zgodnej z regulaminem zgody rodzica.

Celem konkursów jest m.in.:

  • popularyzacja postaw obywatelskich i dbania o rozwój społeczeństwa obywatelskiego, ze  szczególnym uwzględnieniem polityki skierowanej do młodego pokolenia;
  • propagowanie najważniejszych tematów poruszanych w czasie Europejskiego Roku Młodzieży między innymi takich jak transformacja ekologiczno-cyfrowa, szanse i możliwości dla młodzieży w Unii Europejskiej,  perspektywa zawodowa młodzieży strukturach w Unii Europejskiej, aktywne uczestnictwo w życiu społecznym oraz zdrowie psychiczne;
  • włączanie utalentowanej młodzieży w działania zwiększające obywatelski i społeczny wymiar sektora publicznego;
  • popularyzacja  i realizacja celów Europejskiego Roku Młodzieży.

 

Co zrobić, aby wziąć udział w konkursie?

Zapoznaj się z Regulaminem i wypełnij formularz zgłoszeniowy dostępny pod adresem:

https://mlodziezinicjatywa.webankieta.pl/

https://ekologicznocyfrowa.webankieta.pl/

https://samorzadprzyjazny.webankieta.pl/

w którym znajduje się kilka prostych pytań oraz uzupełnij go o zadania konkursowe i pozostałe niezbędne załączniki opisane w Regulaminie.

Przewidziane są trzy kategorie nagród:

  • dla trzech Laureatów: nagrody główne, tj. dla każdego z Laureatów: nagroda specjalna, certyfikat laureata, specjalne zaproszenie do udziału w konferencji Europejskiego Roku Młodzieży, zwiedzanie budynku KPRM, możliwość zaprezentowania podczas konferencji pomysłu na młodzieżową inicjatywę roku, która zwyciężyła w konkursie, nocleg, udział w szkoleniach organizowanych w trakcie konferencji, zwrot kosztów podróży.
  • dla Specjalnie wyróżnionych: upominki, dyplomy potwierdzające udział w konkursie, specjalne zaproszenie do udziału w konferencji, nocleg, zwiedzanie budynku KPRM, udział w szkoleniach organizowanych w trakcie konferencji.
  • dla Wyróżnionych: drobne upominki i materiały informacyjne, dyplomy potwierdzające udział w konkursie, specjalne zaproszenie do udziału w konferencji, udział w szkoleniach organizowanych w trakcie konferencji.

Zgłoszenia przyjmowane są do 5 grudnia 2022 r. do godz. 23:59. Kontakt: EYY2022atkprm [dot] gov [dot] pl

 

KPRM