Wielkość czcionki

Tłumacz Zamigam

Mława

Twoje miejsce.
Twój czas.

Od metalu po klasykę, a do tego dużo sportu i konkursy

Krzysztof Napierski / 10 marca 2023

W najbliższych dniach w Mławie będzie muzycznie i sportowo. Coś dla siebie znajdą amatorzy heavy metalu i twórczości skandynawskich klasyków oraz kibice futsalu i biegacze. Przypominamy także o organizowanych z okazji zbliżającej się Wielkiejnocy konkursach oraz wystawie przygotowanej na Dzień Kobiet.

Miłośników mocnego brzmienia Miejski Dom Kultury w Mławie zaprasza na Metal Attack II – koncert zespołów Faust, Nenufar oraz Morr w sobotę 11 marca o godz. 19:00 w pizzerii Peperoni (ul. Długa 2). Bilety są do nabycia we wspomnianym lokalu w cenie 30 zł. Informacje o zespołach oraz linki do kilku ich utworów można znaleźć TUTAJ.

Z kolei wielbiciele muzyki klasycznej powinni zaznaczyć sobie w kalendarzach środę 15 marca. Tego dnia o godz. 17:00 w sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Andrzeja Krzanowskiego w Mławie odbędzie się koncert Filharmonii Narodowej „Muzyka Północy” prezentujący twórczość skandynawskich kompozytorów. Organizatorem wydarzenia jest Miejski Dom Kultury w Mławie.

Stowarzyszenie Joker Mława, Stowarzyszenie FLY HIGH wraz z Dyrektorami Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Mławie i Mławskiej Hali Sportowej zapraszają do wspólnego wspierania zawodników podczas turnieju piłkarskiego Joker Mława Cup, który odbędzie się w sobotę 18 marca na obiektach Mławskiej Hali Sportowej. Tym razem zaplanowano zmagania młodzieży w wieku 14-20 lat oraz zawodników oldboy 35+. Szczegółowe informacje o wydarzeniu są dostępne TUTAJ.

Do 24 marca na ogrodzeniu parku miejskiego w Mławie będzie wyeksponowana wystawa pt. „Portrety kobiet”, przygotowana przez mławski oddział Archiwum Państwowego w Warszawie z okazji przypadającego 8 marca Dnia Kobiet O ekspozycji można przeczytać TUTAJ.

Cały czas do wspólnego rekreacyjnego biegania (nie na wyścigi) w ramach spotkań z cyklu „Biegaj w Mławie” zachęca Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Mławie. Treningi są organizowane w soboty o 9:00 na powietrzu lub w obiektach zamkniętych – o miejscu najbliższego spotkania organizatorzy informują TUTAJ. Zajęcia są prowadzone pod okiem wykwalifikowanych trenerów.

Do udziału w Konkursie na Najpiękniejszą Ozdobę Wielkanocną zaprasza Miejski Dom Kultury w Mławie. Prace uczestników z terenu całego powiatu mławskiego można zgłaszać w nieprzekraczalnym terminie do 22 marca 2023 r. Wszystkie z nadesłanych prac organizator postara się wyeksponować w witrynie oraz holu (foyer) domu kultury w okresie świątecznym (Wielkanoc). Konkursowi patronuje Burmistrz Miasta Mława. Regulamin i karta zgłoszeniowa są dostępne TUTAJ.

Stowarzyszenie „Wspólnota Mariacka” wraz z parafią Matki Bożej Królowej Polski w Mławie organizują dekanalny konkurs „Mławska Palma Wielkanocna”. Patronat nad nim objęli Burmistrz Miasta Mława, Starosta Mławski i Dziekan Dekanatu Mławskiego Zachodniego. Prace są przyjmowane do 24 marca 2023 r. do godz. 17:00 w kaplicy kościoła pw. Ducha Świętego w Mławie. Regulamin konkursu jest dostępny TUTAJ.

oprac. KN

fot.: Wikimedia Commons (zdjęcie ilustracyjne)