Wielkość czcionki

Tłumacz Zamigam

Mława

Twoje miejsce.
Twój czas.

Nominacje w kategorii Dzieci i Młodzicy 2015

Cezary Lewandowski / 20 stycznia 2016

Prezentujemy nominacje w kategorii Dzieci i Młodzicy 2015 roku. Pięciu zawodników wytypowały kluby do rywalizacji o zaszczytny tytuł w różnych dyscyplinach sportowych - lekkoatletyka, judo, piłka siatkowa, piłka nożna oraz pływanie. O miejscu w ostatecznej klasyfikacji zadecyduje suma punktów zdobytych w głosowaniu kibiców za pośrednictwem strony www.mlawa.pl, głosowaniu dziennikarzy sportowych oraz głosowaniu członków Rady Sportu. Głosujmy!

A1 Dominik Breński, Klub Sportowy Zawkrze Mława, lekkoatletyka


Dominik to mody lekkoatleta, bardzo utalentowany skocznościowo i koordynacyjnie. Pod kierunkiem trenera Waldemara Łaszczycha trenuje w Klubie Sportowym "Zawkrze Mława". Osiągnięcia sportowe 2015 roku to pierwsze miejsce na Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w skoku w dal.

A2 Paweł Jaworski, Mławskie Centrum Sztuk Walki, judo

Paweł to ambitny i pracowity młody zawodnik Mławskiego Centrum Sztuk Walki, sekcja judo. Systematyczna praca przynosi efekty w zawodach judo młodzików. W 2015 roku zdobył złoty medal  w Otwartych Mistrzostwach miasta Marki parz brązowy w Otwartych Mistrzostwach w Płocku. Jego trenerem jest Cezary Kądrzycki.

A3 Damian Łuniewski – Klub Sportowy Zawkrze Mława,  piłka siatkowa


Wraz z drużyną kadetów wystartował w II lidze kadetów w której walczył o Mistrzostwo Mazowsza w piłce siatkowej organizowane przez MWZPS. Drużyna zajęła 3 miejsce w II lidze kadetów.  Damian reprezentuje barwy klubu "Zawkrze Mława" dość krótko, dołączył do nich we wrześniu,  lecz z pewnością można stwierdzić, że świetnie wkomponował się w zespół kadeta i stanowi w dużej mierze o sile zespołu. Ambitny, z wielkim sercem do gry. Bardzo szybko wywalczył sobie miejsce w drużynie kadetów jak i w starszej drużynie juniorów. Swoją postawą na boisku, jak i poza nim udowadnia że nie zawsze walory fizyczne są najważniejsze.

A4 Marcel Malinowski, Miejski Klub Sportowy Mławianka Mława


Marcel Malinowski był kluczową postacią drużyny Mławianki Mława z rocznika 2004, która zdobyła mistrzostwo 1 Ligi Okręgowej. Jest systematycznie powoływany do kadry Ciechanowsko-Ostrołęckiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej, w której jest pierwszym bramkarzem. Marcel Malinowski został powołany do Reprezentacji Polski U-12 Polish Soccer Skills na sezon 2015/2016.

A5 Jakub Szczepański, Klub Sportowy Płetwal Mława


Kuba pływa Klubie Sportowym „Płetwal Mława” od 2007 roku i cały czas utrzymuje się  w krajowej czołówce pływaków w swoim roczniku. Jest zawodnikiem systematycznym, pracowitym i wytrwałym. Pracuje bardzo ciężko, aby osiągnąć tak wysokie rezultaty. Zdobył między innymi I miejsce na 50 i 100 stylem klasycznym na IX Międzynarodowym Meczu Pływackim Dziecięcych Drużyn Klubowych z Litwy, Białorusi i Polski organizowanym przez Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego.