Wielkość czcionki

Tłumacz Zamigam

Mława

Twoje miejsce.
Twój czas.

Nominacja w kategorii Drużyna Roku 2015

Cezary Lewandowski / 20 stycznia 2016

Piłka ręczna,piłka nożna drożyna orlików oraz kadeci piłki siatkowej to drużyny sportowe zgłoszone do rywalizacji w tej kategorii. Statuetkę podczas Gali Sportu odbierze tylko jedna najlepsza, zdaniem Rady Sportu, dziennikarzy oraz kibiców głosujących on-line, drużyna. Głosujmy!

D1 Drużyna piłki ręcznej dziewcząt, Gimnazjum nr 1 im. M. Kopernika

 

D2 Drużyna Orlików piłki nożnej, Miejski Klub Sportowy Mławianka Mława, rocznik 2005


Drużyna Mławianki z rocznika 2005 z kompletem zwycięstw prowadzi po rundzie jesiennej w 1 Lidze Okręgowej rocznika 2005. Ponadto drużyna wygrała silnie obsadzony ogólnopolski Turniej Świąteczny, w którym udział wzięły m.in. drużyny ŁKS Łomża, Stomil Olsztyn, Włókniarz Toruń, Kadra Ciechanowsko-Ostrołęckiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej. Kilku zawodników z rocznika 2005 reprezentuje kadrę Ciechanowsko-Ostrołęckiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej.

 

D3 Kadeci piłka siatkowa, Klub Sportowy Zawkrze Mława


Drużyna w grupie wygrała 6 spotkań,  przegrywając tylko dwa mecze z drużyną KS METRO WARSZAWA, w fazie półfinałowej trafilili na zespół UKS POLONEZ WYSZKÓW, który dwukrotnie nas pokonał. Drużyna Kadetów KS Zawkrze Mława pod wodzą trenera Jana Kanowskiego trenująca ze sobą dopiero drugi rok, w tym sezonie udowodniła, że ciężka praca na treningach i zdobyte doświadczenie w zeszłym sezonie sprawiły, że team z Mławy poczynił bardzo duże postępy w swojej grze. W fazie grupowej z meczu na mecz grali coraz to lepiej, pokazując wielkie serce do gry, ostatecznie zajmując II miejsce w tabeli, po bardzo emocjonujących spotkaniach z Metrem Warszawa. Sukces jaki osiągnęli awansując do półfinału Mistrzostw Mazowsza był historycznym osiągnięciem klubowym, bowiem żadnej z wcześniejszych drużyn mławskich kadetów ta sztuka się nie udała. Ostatecznie zespół zajął III miejsce w rozgrywkach II Ligi Mazowieckiej Kadetów.