Wielkość czcionki

Tłumacz Migam.org

Mława

Twoje miejsce.
Twój czas.

Noc Bibliotek w ZPO nr 3

Marzena Długokęcka / 11 października 2021

8 października 2021 roku odbyła się VII edycja ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek w SP nr 7 w Mławie pod hasłem: Czytanie wzmacnia  -zdrowie, wiedzę, relacje i wyobraźnię.
Noc Bibliotek to święto bibliotek i czytelników, które w niekonwencjonalny sposób zachęca do korzystania z bibliotek i sięgnięcia po książkę.
W naszej szkole obchodzone było nie pieszy już raz. W tym roku uczniowie klas czwartych zagościli w baśniowej krainie. Podczas spotkania mieli do wykonania kilka wyzwań, sprawdzających ich wiedzę ze znajomości baśni. Nasi uczniowie swoją podróż rozpoczęli w szkolnej bibliotece, gdzie wysłuchali dwóch baśni i musieli rozwiązać zwiane z ich treścią zadania. W następnej kolejności przenieśliśmy się do magicznej sali języka polskiego, w której uczniowie rozwiązywali interaktywne zadania, grali w kalambury, a także stali się doradcami smaku i gotowali przepis na udaną książkę. Rywalizacja między czwartoklasistami była niezwykle wyrównana, dlatego podczas tegorocznej Nocy Bibliotek wszystkie dzieciaki zostały nagrodzone kubkami, książkami i długopisami. Za rok na pewno spotkamy się podczas kolejnej Nocy Bibliotek.

Źródło: ZPO nr 3 w Mławie