Twoje miejsce.
Twój czas.

Najlepsi na hali i powietrzu. Sukcesy sportowców z Gimnazjum nr 1

Klaudia Sieradzka / 09 czerwca 2015

Sportowcy mławskiego Gimnazjum nr 1 błyszczeli na różnych arenach sportowych. Piłkarze ręczni wywalczyli mistrzostwo powiatu, a biegacze przełajowi poszli jeszcze dalej. Przebili się na finałowe zawody XVII Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej.

Szczypiorniści prowadzeni przez Adama Szymańskiego wyprzedzili podczas powiatowego czempionatu pięć drużyn. W meczach grupowych pokonali różnicą jednej bramki zarówno Gimnazjum nr 2 z Mławy jak i zespół z Szydłowa. Potem pokonali 10:7 Radzanów, by w finale zmierzyć się ponownie z Gimnazjum nr 2. Starcie dwóch mławskich zespołów okazało się niezwykle zacięte. Ostatecznie zwycięsko wyszli z niego nasi reprezentanci, triumfując 9:7.

Gimnazjum nr 1 Mława - Gimnazjum nr 2 Mława   9:7

Końcowa klasyfikacja: 1. Gimnazjum nr 1 Mława, 2. Gimnazjum nr 2 Mława, 3. Gimnazjum Wiśniewo, 4. Gimnazjum Radzanów, 5. Gimnazjum Szydłowo, 6. Gimnazjum Wieczfnia

Skład reprezentacji Gimnazjum nr 1: Jason Sadowski kl. 3f, Dominik Pacuszka  kl. 3f, Łukasz  Jędrzejewski kl. 3f,  Krystian Bodziałko kl. 3f, Łukasz Cieślak kl. 3c, Paweł Rutecki kl. 3c, Maciej Jankowski kl. 3c, Paweł Szpakut kl. 3e, Bartłomiej Klonowski kl. 3e, Miłosz Tylicki kl. 2c, Jakub Kurkiewicz kl. 2c, Karol Grabowski kl. 2c, Sebastian Morawski kl. 2c, Kacper Koźniewski  kl. 2c, Łukasz Bober kl. 2a, Bartosz Krajewski kl. 1d, Karol Bodziałko kl. 1d, Sebastian Jankowski  kl. 1e.

Opiekun: Adam Szymański

Przełaje

Zmagania przełajowców  w powiecie mławskim podzielono na dwie tury. Jesienią uczniowie Gimnazjum nr 1 w Mławie odnieśli duży sukces, zajmując pierwsze miejsce w klasyfikacji drużynowej. Ponadto Kacper Frączkiewicz z klasy 2f i Mateusz Ludwiczak z klasy 1b zdobyli  srebrne medale w rywalizacji indywidualnej.

Podczas drugiego rzutu ligi przełajowej rozegranego na wiosnę, uczniowie Gimnazjum nr 1 w Mławie utrzymali pierwsze miejsce w klasyfikacji drużynowej chłopców, natomiast dziewczęta zajęły czwartą pozycję. Indywidualnie sięgnęli po cztery medale  - srebrny  Mateusz Ludwiczak z klasy 1b oraz brązowe Julia Bylicka z klasy 1d, Sebastian Tejs z klasy 1d i Kacper Frączkiewicz z klasy 2f.

Awans na mistrzostwa rejonu ciechanowskiego wywalczyło 17 uczniów.

Rejon

Rejonowy czempionat rozegrano 10 kwietnia 2015r. w Ciechanowie.  Gimnazjum nr 1 reprezentowało siedemnaścioro uczniów.  Dziewięcioro wywalczyło awans na finałowe zawody Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Dwójka naszych biegaczy stanęła na podium. Złoty krążek wywalczył Kacper Frączkiewicz z klasy 2, natomiast Mateusz Ludwiczak z klasy 1b zdobył brąz. W klasyfikacji generalnej chłopcy zajęli pierwsze miejsce, dziewczęta siódme.

Mazowieckie Igrzyska Młodzieży Szkolnej

Ukoronowaniem wysiłku przełajowców były finałowe zawody XVII Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Laurów indywidualnych zabrakło, za to w klasyfikacji drużynowej chłopcy zostali sklasyfikowani na drugim miejscu wśród 120 gimnazjów.

Reprezentacja Gimnazjum nr 1: Jason Sadowski klasa 3f, Kacper Frączkiewicz klasa 2f,

Marcin Kubit klasa 1c, Mateusz Ludwiczak klasa 1b, Mateusz Jaremek klasa 1b, Sebastian Tejs klasa 1d, Bartosz Krajewski klasa 1d, Ilona Cieślak klasa 3a. Opiekunami drużyny byli  Adam Szymański i Elżbieta Kaszubska