Muzyka, teatr, malarstwo, planszówki i bieganie. Kolejny tydzień atrakcji w Mławie! | Mława

Wielkość czcionki

Tłumacz Zamigam

Mława

Twoje miejsce.
Twój czas.

Muzyka, teatr, malarstwo, planszówki i bieganie. Kolejny tydzień atrakcji w Mławie!

Krzysztof Napierski / 06 czerwca 2024

W najbliższych dniach zapraszamy do Mławy na wystawę malarską, koncerty i potańcówki, spektakl dla dzieci, biegi i planszówki. Szczegóły poniżej.

Galeria „13” mieszcząca się w Centrum Medycznym przy ul. Żwirki 26 w Mławie zaprasza na otwarcie wystawy Magdaleny Rochoń pt. „Kolory nieujarzmione”, które odbędzie się 8 czerwca (sobota) o godz. 16:00. Szczegółowe informacje o artystce i jej wybrane prace można znaleźć TUTAJ.

Miejski Dom Kultury w Mławie otwiera cykl letnich profilaktycznych potańcówek w parku miejskim. Startujemy w sobotę 8 czerwca o godz. 17:00. W tym roku zaplanowano aż jedenaście tanecznych imprez. Na pięciu z nich odbędą się wykłady profilaktyczne o tematyce antyalkoholowej. Dla miłośników tańca i muzyki zagra i zaśpiewa zespół DUO. Zadanie „Profilaktyczne potańcówki w parku miejskim pn. DISCO PARKiet” współfinansowano ze środków Miasta Mława w ramach Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii dla Miasta Mława na lata 2024-2025.

Megitza po raz kolejny mówi nam: Spotkajmy się w mieście Mława! Już w niedzielę 9 czerwca o godz. 18:00 na estradzie w parku miejskim odbędzie się występ jednej z najbardziej oryginalnych i dynamicznych artystek na polskiej scenie muzycznej. Więcej informacji – TUTAJ.

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Mławie oraz Parafia pw. św. Stanisława BM w Mławie zapraszają dzieci oraz młodzież na XI Bieg Uliczny im. Ojca Bernarda Kryszkiewicza. Bieg wystartuje 11 czerwca (wtorek) o godz. 18:45 sprzed kościoła pw. Świętej Trójcy w Mławie. Regulamin wydarzenia oraz formularze oświadczenia i karty startowej są dostępne TUTAJ.

Dziecięco-młodzieżowa grupa teatralna Dream Tea prowadzona przez instruktorkę Hannę Matecką-Wieczorek zaprasza wszystkie dzieci w wieku szkolnym do zaczarowanego świata Koraliny. Widzowie będą odkrywać zakamarki zaczarowanego domu, poznają kota przewodnika i rodzinę głównej bohaterki. Historia przeniesiona na deski teatralne w dużym stopniu nawiązuje do filmu animowanego „Koralina i tajemnicze drzwi”, który miał swoją premierę w 2009 r., ale ma też wiele z klimatu takich utworów, jak „Alicja w Krainie Czarów” czy „Karolcia”. Zapraszamy do Miejskiego Domu Kultury w Mławie w środę 12 czerwca na godz. 15.00. Więcej szczegółów – TUTAJ.

Miejski Dom Kultury w Mławie w tym roku rozpoczyna projekt „Z kulturą za pan brat”, który został wybrany do realizacji w 4. edycji Budżetu Obywatelskiego Mazowsza. Dzięki wsparciu Samorządu Województwa Mazowieckiego mieszkańcy Mławy będą mogli wziąć udział w jedenastu koncertach, których koszt zostanie sfinansowany z udzielonej datacji. Jako pierwszy w niedzielę 16 czerwca o godz. 18:00 wystąpi na estradzie w parku miejskim zespół Drink Bar Country. A przed sceną… niespodzianka! Więcej o projekcie – TUTAJ.

Od stycznia na Planszówkowych Piątkach w Miejskim Domu Kultury w Mławie spotykali się fani gier planszowych. Grupa się powiększa i zachodzą zmiany, dlatego tymczasowo, do końca czerwca, placówka przekłada dzień spotkań z piątków na środy. Na okres wakacji planowana jest przerwa w zajęciach, a po wakacjach kolejne rozgrywki. Nie opuszczajcie nas i zachęćcie do udziału w spotkaniach nowe osoby. Udział w nich jest bezpłatny, a prowadzi je Miłosz Tadrzak. Zapraszamy dzieci, młodzież oraz dorosłych.

Cały czas do wspólnego rekreacyjnego biegania (nie na wyścigi) w ramach spotkań z cyklu „Biegaj w Mławie” zachęca Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Mławie. Treningi są organizowane w soboty o 9:00 na powietrzu lub w obiektach zamkniętych – o miejscu najbliższego spotkania organizatorzy informują TUTAJ. Zajęcia są prowadzone pod okiem wykwalifikowanych trenerów.

oprac. KN

fot.: MDK w Mławie