Mławskie ROD-y nie są zagrożone | Mława

Wielkość czcionki

Tłumacz Zamigam

Mława

Twoje miejsce.
Twój czas.

Mławskie ROD-y nie są zagrożone

Urszula Adamczyk / 06 czerwca 2024

Nie ma planów likwidacji mławskich ogródków działkowych ani sprzedaży terenów, na których leżą. O tym, że działkowcy z Mławy mogą spać spokojnie zapewnił burmistrz Piotr Jankowski prezesów Rodzinnych Ogródków Działkowych, z którymi spotkał się w ratuszu w czwartek 6 czerwca.

W związku z nowelizacją Ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym właściciele działek w całej Polsce obawiają się, że tereny na których leżą ich ogródki będą mogły być wywłaszczone i przeznaczone np. na cele komercyjne.
Burmistrz zaprosił na spotkanie prezesów czterech ROD-ów znajdujących się na terenie Mławy, żeby za ich pośrednictwem uspokoić mieszkańców. Z Piotrem Jankowskim spotkali się Radosław Kacprzak (ROD „Pod Lasem”) Tomasz Łukasiak („Za Torem”), Włodzimierz Frelczak („550-lecia Mławy”) oraz Paweł Fabisiak („Relax”).

– Nie wyobrażam sobie sytuacji, żeby nasze działki mogły być zlikwidowane – mówi burmistrz. – To tereny zielone, rekreacyjne ważne dla mławian. Zapewniam, że nie ma żadnych planów ani zamierzeń, żeby zmienić przeznaczenie obszarów, na których leżą.
W Mławie, w ramach czterech ROD-ów, istnieje blisko 1000 ogródków działkowych, na prawie 40 hektarach.