Mława wnioskuje o środki na sterylizacje psów i kotów | Mława

Wielkość czcionki

Tłumacz Zamigam

Mława

Twoje miejsce.
Twój czas.

Mława wnioskuje o środki na sterylizacje psów i kotów

Urszula Adamczyk / 11 marca 2023

Miasto Mława złożyło wniosek do Sejmiku Województwa Mazowieckiego o dotację na sterylizacje i kastracje psów i kotów należących do mieszkańców Mławy.

Programem pn. „Zapobieganie bezdomności zwierząt na terenie Miasta Mława” objęte byłyby zwierzęta już zaczipowane lub takie, które zostaną oznakowane podczas zabiegu. Miasto wnioskuje o 20 000 zł, taka sama kwota pochodziłaby z miejskiego budżetu. Dla właścicieli czworonogów zabiegi byłyby bezpłatne.
Realizacja zadania będzie mieć na celu ograniczenie zjawiska bezdomności zwierząt na terenie Mławy, w szczególności zmniejszenie ich niekontrolowanego rozmnażania się i ujęcie wszystkich psów i kotów podlegających sterylizacji bądź kastracji, w systemie identyfikacji zwierząt.
W 2022 roku miasto udzieliło pomocy aż 128 zwierzętom, z czego 52 stanowiły bezpańskie psy, a 64 koty. Otrzymały one opiekę weterynaryjną. Dzięki aktywnym poszukiwaniom osób chętnych do adopcji zwierząt, tylko 10 psów zostało przekazanych do schroniska. Miasto Mława już od kilku lat prowadzi akcję bezpłatnego znakowania psów właścicielskich, czego efektem jest szybkie ustalenie właścicieli zwierząt zagubionych.

Jeśli wniosek o dotację zostanie rozpatrzony pozytywnie, zadanie zostanie zrealizowane jeszcze w tym roku.