Mława laureatem ogólnopolskiego konkursu | Mława

Wielkość czcionki

Tłumacz Zamigam

Mława

Twoje miejsce.
Twój czas.

Mława laureatem ogólnopolskiego konkursu

Magdalena Grzywacz / 25 czerwca 2013

Nasz samorząd znalazł się w gronie laureatów konkursu „Samorządowy lider zarządzania 2013”. Zdaniem jury możemy być wzorem dla innych – to wielki prestiż i wyróżnienie.

W poniedziałek  24 czerwca 2013 r. w Senacie ogłoszono wyniki konkursu „Samorządowy lider zarządzania 2013 – usługi społeczne”, przeprowadzonego w ramach projektu „Doskonalenie zarządzania usługami publicznymi i rozwojem w jednostkach samorządu lokalnego”.  Najważniejszym celem konkursu jest upowszechnianie dobrych praktyk i inspirowanie nimi działań innych jednostek samorządowych, tak by jak najlepiej służyły obywatelom.

W ciągu 8 lat organizator konkursu  wyłonił ponad 200 projektów, które mogą być inspiracją do wprowadzenia zmian w zarządzaniu w samorządzie. Mława znalazła się wśród najlepszych.

 W kategorii małych i średnich miast zostaliśmy nagrodzeni  w dziedzinie „Pomoc społeczna” – za projekty socjalne Przyjazny Dom I, II i III.

Podczas uroczystej gali Mławę reprezentowała delegacja, której przewodniczyła Zastępca Burmistrza Janina Budzichowska. Obok niej gratulacje przyjęli Dorota Kaczorek – Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Mławie oraz Andrzej Więckowski - Prezes Towarzystwa Budownictwa Społecznego w naszym mieście. Mława otrzymała szczególne gratulacje za współdziałanie jednostek podległych samorządowi dla dobra społeczności lokalnej.

W tegorocznej, ósmej już, edycji konkursu wzięło udział 47 jednostek samorządu terytorialnego, które nadesłały w sumie 61 wniosków, spośród których wyłoniono 38 finalistów konkursu na najlepsze praktyki dotyczące usług społecznych realizowane przez gminy wiejskie, miasta i powiaty.

 Magdalena Grzywacz/Rzecznik Prasowy UMM