Wielkość czcionki

Tłumacz Zamigam

Mława

Twoje miejsce.
Twój czas.

Mława: Konferencja Regionalna POLKA XXI

Urszula Adamczyk / 16 marca 2023

Już 17 marca (piątek) w Państwowej Uczelni Zawodowej w Mławie, w Auli im. Apoloniusza Strzeleckiego, odbędzie się konferencja „Współczesna kobieta – silna kobieta”. Mławianki na to wydarzenie zaprasza posłanka Anna Cicholska

W programie jest cykl wykładów  –  o współczesnych Polkach opowie posłanka Jadwiga Emilewicz, o tym, jak połączyć karierę z macierzyństwem – posłanka Dominika Chorosińska, a o sytuacji pań na rynku pracy – posłanka Anna Cicholska. Wystąpi również dr Agnieszka Krzętowska, która porówna sytuację zawodową kobiet i mężczyzn. Mieszkanki Mławy będą też mogły posłuchać Magdaleny Szefernaker, autorki książki „Mama na obcasach”. Jeden z bloków tematycznych będzie poświęcony profilaktyce raka piersi. Nie zabraknie również mniej oficjalnych akcentów – wystąpią KGW „Czarownice” z Bądkowa oraz Samanta Maćkowska, uczennica Zespołu Szkół nr 1.
Podczas spotkania będą również przygotowane punkty konsultacyjne poświęcone m.in. profilaktyce zdrowotnej, aktywizacji zawodowej oraz autoprezentacji. Cały program wydarzenia znajduje się w załącznikach.