Wielkość czcionki

Tłumacz Migam.org

Mława

Twoje miejsce.
Twój czas.

Mława gra z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy

Krzysztof Napierski / 25 listopada 2021

W niedzielę 30 stycznia 2022 r. zagra po raz trzydziesty Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Na orkiestrowej mapie nie może oczywiście zabraknąć Mławy. Tym razem nasz sztab mieści się przy urzędzie miasta, a na główną imprezę 30. finału zapraszamy do Mławskiej Hali Sportowej. Będzie się działo!

Sztab przy Urzędzie Miasta Mława powstał z inicjatywy burmistrza Sławomira Kowalewskiego oraz Młodzieżowej Rady Miasta, której opiekunem jest radna miejska Zofia Kazimierska. Szefem sztabu jest Zastępca Burmistrza Miasta Mława Szymon Zejer, który odpowiadał za organizację 25. mławskiego finału i pomagał przy kolejnych edycjach. Tegoroczny finał WOŚP-u będzie poświęcony okulistyce dziecięcej – zebrane pieniądze posłużą zapewnieniu najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci.

Czego możemy się spodziewać podczas mławskiego finału? Główna impreza, z koncertami, występami artystycznymi dzieci i licytacjami przekazanych na WOŚP przedmiotów (wśród nich prawdziwa perełka – koszulka z autografem związanego z Mławą reprezentanta Polski w piłce nożnej Przemysława Płachety), odbędzie się w Mławskiej Hali Sportowej. Będzie tam też dostępnych szereg atrakcji dodatkowych, jak np. stoiska handlowe, loterie fantowe oraz punkty, w których można np. pomalować sobie twarz lub sprawdzić, jak działają gogle VR. Zebrane w tych wszystkich miejscach pieniądze zasilą orkiestrową skarbonkę. Poza imprezą w hali, mławian czekają też wydarzenia dodatkowe, a wśród nich m.in. tradycyjny pokaz ratownictwa w wypadku komunikacyjnym, maraton pływacki w pływalni Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji (organizatorem jest klub Płetwal) i – dla prawdziwych twardzieli – wejście do lodowatej wody w stawie przy ul. Krajewo, na które zapraszają lokalne morsy. Niemal przez cały dzień – między 6:00 a 20:00 – na ulicach Mławy spotkamy wolontariuszy z puszkami, do których można wrzucać dowolne datki. Zwieńczeniem 30. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy będzie światełko do nieba o godz. 20:00. Realizacja poszczególnych programów wydarzenia będzie uzależniona od obowiązujących w jego dniu obostrzeń sanitarnych.

Pierwsze spotkanie organizacyjne z wolontariuszami odbyło się we wtorek 23 listopada 2021 r. w kinie Miejskiego Domu Kultury w Mławie. Młodzi ludzie chętnie i licznie odpowiedzieli na apel organizatorów i już podzielili się zadaniami na 30. finał. Cały czas jednak zapraszamy do współpracy wszystkich, którzy chcą się włączyć w organizację tego fantastycznego wydarzenia. Kontakt ze sztabem jest możliwy poprzez e-mail: wosp [dot] mlawaatgmail [dot] com lub profil facebookowy Sztab 30 Finału WOŚP w Mławie. Gadżety na licytacje i loterię można przekazywać do Miejskiego Domu Kultury w dni robocze w godz. 8:00-18:00. Dziękujemy!

KN, SZ