Mistrzostwa powiatu pod dyktando uczniów Gimnazjum nr 1 | Mława

Twoje miejsce.
Twój czas.

Mistrzostwa powiatu pod dyktando uczniów Gimnazjum nr 1

Klaudia Sieradzka / 21 maja 2014

Bardzo udany występ w mistrzostwach powiatu w lekkiej atletyce zanotowali uczniowie Gimnazjum nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Mławie. Na przekór fatalnym warunkom atmosferycznym i silnej konkurencji ze strony rywali zdobyli aż 27 medali. .

Zawody zostały rozegrane w piątek 16 maja toczyły  przy silnym wietrze i w ulewnym deszczu. Miało to duży wpływ na przebieg zawodów, jednak nasi uczniowie czuli się w takich warunkach jak przysłowiowa „ryba w wodzie”. Zakończyli zmagania z imponującą zdobyczą medalową  - na 27 medali złożyło się trzynaście złotych, siedem srebrnych i tyle samo brązowych.  Opiekunami naszych lekkoatletów byli Katarzyna Próchniak, Adam Szymański oraz Iwona Kohut-Sadza.

W klasyfikacji drużynowej Gimnazjum nr 1 triumfowało zarówno w kategorii chłopców jaki i dziewcząt. Awans na mistrzostwa rejonu ciechanowskiego, które zostaną rozegrane w piątek 23 maja w Płońsku wywalczyło 18 uczniów naszej szkoły.

Sztafeta 4x100m

1 miejsce: Magdalena Krężelska 1c, Paulina Przytulska 1b Katarzyna Kucka 2f, Natalia Wilk 2b

Dziewczęta klasa III

Skok wzwyż

3 miejsce: Oliwia Zasina kl. 3e

Pchniecie kulą

1 miejsce: Urszula Szymańska 3c

2 miejsce: Nikola Wiśniewska 3a, Klaudia Miś 3b, Urszula Szymańska 3c, Weronika Tabakowska 3a.

sztafeta 4x100m

1 miejsce: Przemysław Obłąkowski kl. 2c,  Łukasz Jędrzejewski 2f, Oskar Nowakowski 2f, Piotr Tyszka 2g

2 miejsce: Dawid Paszkowski kl. 3e

Sztafeta Olimpijska (800m, 400m, 200m, 100m)

3 miejscce Adrian Sztolsztejner kl. 3a, Dawid Paszkowski kl. 3e, Bartek Wydrzyński 3e, Patryk Senderowski 3b