Wielkość czcionki

Tłumacz Migam.org

Mława

Twoje miejsce.
Twój czas.

Memoriał Grzegorza Morawskiego – organizatorzy odpowiadali na pytania dziennikarzy

Karolina Bytner / 08 września 2021

Ruszyła sprzedaż biletów na dwudniowy Turniej Siatkówki Kobiet – Memoriał Grzegorza Morawskiego, który odbędzie się w dniach 14-15 września 2021 r. w Mławskiej Hali Sportowej.

W poniedziałek 6 września br. o godzinie 11:00 w Miejskim Domu Kultury w Mławie odbyła się konferencja prasowa dotycząca organizacji turnieju. Wzięli w niej udział Grzegorz Kuciński – Prezes Klubu Sportowego Zawkrze Mława, Filip Kowalczyk – Wiceprezes KS Zawkrze Mława oraz Sławomir Kowalewski – Burmistrz Miasta Mława, który objął to wydarzenie swoim patronatem. Spotkanie poprowadziła Magdalena Grzywacz – Naczelnik Wydziału Komunikacji Społecznej i Medialnej Urzędu Miasta Mława.

– Grzegorz Morawski był przez wiele lat prezesem naszego klubu, pasjonatem, naszą ikoną – mówił Grzegorz Kuciński. Jak wyjaśnił Preses KS Zawkrze Mława, pomysł zorganizowania Memoriału Grzegorza Morawskiego zrodził się wśród członków zarządu i osób z zewnątrz. Grzegorz Kuciński zaznaczył, że tegoroczny turniej nie jest jednorazowym przedsięwzięciem – to zaledwie początek corocznego, cyklicznego wydarzenia, będącego uhonorowaniem zasług Prezesa Morawskiego.

– To będzie na pewno ogromne wydarzenie nie tylko dla nas, mieszkańców Mławy i powiatu mławskiego, lecz także dla całej Polski – mówił Burmistrz Miasta Mława Sławomir Kowalewski.

Filip Kowalczyk zaznaczył, że na turniej do naszego miasta przyjeżdżają cztery mocne drużyny kobiece: IŁ Capital Legionovia Legionowo, ŁKS Commercecon Łódź, Grot Budowlani Łódź oraz LOS Nowy Dwór Mazowiecki. Losowanie zdecydowało, że pierwszy z nich zagrają IŁ Capital Legionovia Legionowo i ŁKS Commercecon Łodź, natomiast w drugim zmierzą się ze sobą Grot Budowlani Łódź i LOS Nowy Dwór Mazowiecki. Wicepreses KS Zawkrze dodał, że jest to jeden z nielicznych turniejów, który został objęty transmisją telewizyjną przez Polsat Sport Extra.

Bilety można kupić w kasie Miejskim Domu Kultury w Mławie. Przyjmowana jest tylko płatność gotówką. Jeden bilet upoważnia do wstępu na dwa mecze tego samego dnia. Koszt jednej wejściówki to 15 zł.

Przypomnijmy, że Grzegorz Morawski zmarł w 2020 r. Był prezesem Klubu Sportowego Zawkrze Mława. W 2017 roku został odznaczony przez Burmistrza Miasta Mława medalem Zasłużony dla Miasta Mława.

KB / KSM