Wielkość czcionki

Tłumacz Migam.org

Mława

Twoje miejsce.
Twój czas.

Lampy na Szymanowskiego i „Puszczyka”

Magdalena Grzywacz / 12 stycznia 2022

Hybrydowe lampy uliczne już oświetlają ulice Karola Szymanowskiego oraz Wacława Grabowskiego „Puszczyka”.

Osiem nowych punktów oświetleniowych pojawiło się w naszym mieście. Slupy i oprawy oświetleniowe zostały zamontowane w obszarach dotychczas nieoświetlonych –  przy ulicach Karola Szymanowskiego oraz Wacława Grabowskiego „Puszczyka”. Wszystkie wykorzystują białą energię – są zasilane światłem słonecznym poprzez panele fotowoltaiczne oraz wiatrem – na każdej oprawie jest zamontowana niewielka siłownia wiatrowa.

Zakupione w 2021 roku latarnie zostały zamontowane w ciągu jednego dnia. Ich eksploatacja odbywa się bezkosztowo dla miasta, jednak trzeba przewidzieć wymianę akumulatorów mniej więcej raz na pięć lat.

Stosowanie tego typu urządzeń wciąż pozostaje na etapie testów w naszym mieście i nie jest wykluczone, że w przyszłości lampy hybrydowe będą wykorzystane na szerszą skalę. – Niektóre realizacje, np. na ul. Grzebskiego, wymagają korekty. Tam prawidłowe działanie oświetlenia hybrydowego jest zakłócone pracą klasycznych lamp. Jesteśmy w stałym kontakcie z wykonawca inwestycji i przymierzamy się do wprowadzenia skutecznych zmian =- zapowiada Piotr Tomaszewski, naczelnik wydziału inwestycji.

MG/KSM