Nowe pracownie Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej obejrzeli w piątek 28 listopada b.r. Burmistrz Miasta Mławy, jego zastępca, przedstawiciele LG Electronics Mława oraz władz uczelni.
Od października pełną parą pracują pracownie komputerowe nowego wydziału mławsko-ciechanowskiej uczelni. Przy kilkudziesięciu komputerach codziennie mają zajęcia studenci elektroniki i telekomunikacji.
– Dzięki wsparciu finansowemu Miasta i rzeczowemu firmy LG Electronics udało nam się stworzyć studentom bardzo dobre warunki pracy - podkreślił dziekan Wydziału elektroniki Andrzej Korneta. - Nie chcemy i nie możemy na tym poprzestać. Już przygotowujemy nowe sale laboratoryjne, z wyposażeniem niezbędnym w II semestrze studiów. Cały czas liczymy na pomoc samorządu i naszego głównego sponsora, firmy LG.
W czasie dyskusji poruszano temat niedużej liczby studentów nowego kierunku. Tegoroczny nabór na uznano za specyficzny. Biorąc pod uwagę fakt, że wydział został powołany do życia w sierpniu 2008 roku, gdy większość absolwentów liceów i techników miała już wybraną szkołę, zainteresowanie blisko 30 osób studiami dziennymi i 60 zaocznymi można uznać za zadawalające. – Na całym świecie istnieją uczelnie w małych ośrodkach. Mławski wydział też ma możliwość zasłużyć na prestiż, wszystko zależy od kadry – powiedział Daniel Kortlan, dyrektor personalny LG.
Kanclerz PWSZ ujawnił, że elektronika ma szansę znaleźć się wśród kierunków zamawianych, czyli specjalnie wspieranych przez Ministerstwo Edukacji. Wiąże sie to z tym, że studenci mławskiej elektroniki będą mogli liczyć na wyższe stypendia. Taka perspektywa cieszy burmistrza Sławomira Kowalewskiego. – Dodatkowe stypendium z pewnością wpłynie na większe zainteresowanie studiami w Mławie. Wierzę, że z roku na rok będzie przybywało chętnych – skonkludował burmistrz.
mg
Laboratoria dla elektroników
/