Kulturalno-sportowy mix w Mławie | Mława

Wielkość czcionki

Tłumacz Zamigam

Mława

Twoje miejsce.
Twój czas.

Kulturalno-sportowy mix w Mławie

Krzysztof Napierski / 14 czerwca 2024

W najbliższych dniach czekają nas w Mławie świetne koncerty, występy stand-uperów, spotkanie z historią i święto amatorów jednośladów. Jak co tydzień wykazać się będą mogli miłośnicy planszówek i biegania.

W piątek 14 czerwca 2024 r. o godz. 18:00 w Sali na Piętrze Miejskiego Domu Kultury w Mławie odbędzie się koncert zespołu Huskarl. Udamy się w muzyczną podróż do dawnej Polski oraz innych krajów Europy. Muzycy zespołu Huskarl wykonają utwory wygrywane na królewskich dworach, w przydrożnych karczmach czy gotyckich miastach, których pochodzenie datowane jest od średniowiecza do baroku. Na scenie pojawiają się instrumenty tradycyjne, m.in. dudy, szałamaje, bębny, flety, piszczałki, fidel czy nyckelharpa. Muzyka przeplatana będzie ciekawostkami na temat kultury muzycznej minionych epok. Koncert odbędzie się w ramach Projektu „Przystań Świętego Mikołaja” współfinansowanego przez Fundację Świętego Mikołaja.

Miejski Dom Kultury w Mławie w tym roku rozpoczyna projekt „Z kulturą za pan brat”, który został wybrany do realizacji w 4. edycji Budżetu Obywatelskiego Mazowsza. Dzięki wsparciu Samorządu Województwa Mazowieckiego mieszkańcy Mławy będą mogli wziąć udział w jedenastu koncertach, których koszt zostanie sfinansowany z udzielonej datacji. Jako pierwszy w niedzielę 16 czerwca o godz. 18:00 wystąpi na estradzie w parku miejskim zespół Drink Bar Country. A przed sceną… niespodzianka! Więcej o projekcie – TUTAJ.

W poniedziałek 17 czerwca o godz. 20:00 w Miejskim Domu Kultury w Mławie odbędzie się wyjątkowe wydarzenie! W ramach Mławskiej Sceny Stand-upowej przybędzie 10 zacnych komików, aby przetestować swoje nowe żarty, a także udoskonalić te już istniejące! Luźna atmosfera, świeżość materiału, przebrane truskawki. Szczegóły i link do strony prowadzącej sprzedaż biletów – TUTAJ.

Miejska Biblioteka Publiczna im. B. Prusa w Mławie zaprasza w czwartek 20 czerwca br. o godz. 11:00 na spotkanie z Henrykiem Walaskiem, pasjonatem historii i tradycji, rekonstruktorem ludności cywilnej.

W piątek 21 czerwca w kinie Kosmos w Mławie dwukrotnie wystąpi raper i aktor Kali. Koncerty zaplanowano na godziny 19:00 i 20:00. Informacje o artyście oraz link do strony, za pośrednictwem której można nabyć bilety, są dostępne TUTAJ.

W niedzielę 23 czerwca odbędzie się ósma edycja Mławskiego Święta Rowerów, na którą zapraszamy wszystkich miłośników jednośladów. Zachęcamy do udziału w imprezie całe rodziny, jak również osoby indywidualne w każdym wieku. Do wyboru będą dwie trasy: zielona o długości 14 km oraz fioletowa o długości 9 km, na których uczestnicy będą zbierać pieczątki upoważniające do wzięcia udziału w konkursie, w którym do wygrania jest wiele nagród! Wśród nagród są również rowery! Szczegółowe informacje oraz regulamin imprezy – TUTAJ.

Od stycznia na Planszówkowych Piątkach w Miejskim Domu Kultury w Mławie spotykali się fani gier planszowych. Grupa się powiększa i zachodzą zmiany, dlatego tymczasowo, do końca czerwca, placówka przekłada dzień spotkań z piątków na środy. Na okres wakacji planowana jest przerwa w zajęciach, a po wakacjach kolejne rozgrywki. Nie opuszczajcie nas i zachęćcie do udziału w spotkaniach nowe osoby. Udział w nich jest bezpłatny, a prowadzi je Miłosz Tadrzak. Zapraszamy dzieci, młodzież oraz dorosłych.

Cały czas do wspólnego rekreacyjnego biegania (nie na wyścigi) w ramach spotkań z cyklu „Biegaj w Mławie” zachęca Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Mławie. Treningi są organizowane w soboty o 9:00 na powietrzu lub w obiektach zamkniętych – o miejscu najbliższego spotkania organizatorzy informują TUTAJ. Zajęcia są prowadzone pod okiem wykwalifikowanych trenerów.

oprac. KN

fot.: MDK w Mławie